تدوین پیش‌نویس لایحه حفاظت از جنگل‌های بلوط غرب کشور

در جلسه بررسی وضعیت خشکیدگی درختان بلوط‌ زاگرس ستاد توسعه فناوری‌های آب و خشکسالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیش‌نویس لایحه حفاظت از جنگل‌های بلوط غرب کشور تدوین شد.

دومین نشست هم‌اندیشی «خشکیدگی بلوط‌های زاگرس، تحقیق و پژوهش‌های صورت گرفته، آینده پژوهی آن و راهکارهای مقابله با این پدیده و احیای جنگل‌های آسیب‌دیده» به همت ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این جلسه علت خشکیدگی بلوط‌های زاگرس، تحقیق‌های صورت گرفته در این زمینه، آینده‌پژوهی، راهکارهای مقابله با این پدیده و احیای جنگل‌های آسیب‌دیده بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه اعضای کمیته دائمی پیگیری بحران خشکیدگی جنگل‌های بلوط غرب کشور معرفی شدند، ضمن آنکه میان مجریان و محققان در رابطه با انجام طرح‌های مورد نیاز جنگل‌های بلوط غرب کشور هماهنگی و تعامل ایجاد شد.

علاوه بر آن چند طرح پایلوت با مشارکت سازمان‌ها و مراکز دانشگاهی جهت دستیابی به راه حل بهینه پیشنهاد و بر تدوین نقشه راه جهت مبارزه با خشکیدگی جنگل‌های بلوط غرب کشور تاکید شد.

تدوین پیش‌نویس لایحه حفاظت از جنگل‌های بلوط غرب کشور از دیگر اقدامات این جلسه بوده است.

در این جلسه مروری بر اقدامات انجام شده در کارگروه محیط زیست این ستاد صورت گرفت و پایگاه داده‌های بلوط غرب کشور تشکیل شد. همچنین تدوین نقشه راه مقابله و مهار خشکیدگی جنگل‌های بلوط بررسی و کمیته پیگیری دائمی مسأله خشکیدگی بلوط تشکیل شد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند