تردد پیکان تاکسی ها از شهریور در تهران ممنوع می شود

تردد پیکان تاکسی ها از شهریور در تهران ممنوع می شود

مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان این که تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر منجربه آلودگی هوا خواهد شد گفت : طبق برنامه های نوسازی سازمان تاکسیرانی شهر تهران، از اواخر شهریور ماه سال جاری از تردد پیکان تاکسی ها در سطح شهر ممانعت خواهد شد. عیسی محمدپور اظهار

مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان این که تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر منجربه آلودگی هوا خواهد شد گفت : طبق برنامه های نوسازی سازمان تاکسیرانی شهر تهران، از اواخر شهریور ماه سال جاری از تردد پیکان تاکسی ها در سطح شهر ممانعت خواهد شد.

عیسی محمدپور اظهار داشت: در تهران بیش از 17 هزار تاکسی فرسوده وجود دارد که 6 هزارو 349 تاکسی پیکان، دو هزارو614 پژو 405، دو هزار و ۶۳۲ دستگاه پراید، ۱۰۸ دستگاه هیوندای مدل ۷۰- ۷۱، ۱۹ دستگاه رنو ۲۱ و ۵ هزار و 293 دستگاه سمند فرسوده در ناوگان تاکسیرانی تردد می کنند که جمع این خودروها بیش از ۱۷ هزار است. جالب تر اینکه بیشتر تاکسی های سمند فرسوده در فرودگاه امام(ره) که دروازه ورودی کشور است، مشغول خدمات‌رسانی هستند.

مدیرنوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است، گفت: این ۳۰۰ دستگاه، تاکسی هایی هستند که رانندگان آن به صورت نقد تاکسی ها را خریداری و از تسهیلات پیش بینی شده استفاده نکرده‌اند.وی با بیان این که قرار بود ۴۰ درصد تاکسی ها پژوی ۴۰۵ و ۶۰ درصد سمند تحویل داده شود، افزود: همچنین تسهیلات پیش بینی شده برای کمک به رانندگان تاکسی نیز قرار بود بر اساس قرارداد ستاد سوخت با بانک صادرات مبنی بر ارائه تسهیلات به ۶۰ هزار خودروی فرسوده تامین شود.

به گزارش تهران سما، محمدپور در ادامه بیان کرد: ستاد سوخت از بانک صادرات ۵۴ هزار فقره تسهیلات طلب داشته که مدیریت شهری به امید همین هماهنگی اقدام به قرارداد با خودروساز کرده است.
وی تصریح کرد: با انعقاد قرارداد با شرکت خودروسازی سایپا، خودروی 55میلیونی آریو با 32 میلیون تومان تسهیلات بانکی در اختیار رانندگان تاکسی قرار می گیرد.
چندی پیش نیز شرکت سایپا اعلام کرد که شرایط فروش ویژه تسهیلاتی خودرو آریو تاکسی با 32 میلیون تومان با نرخ تسهیلات 16 درصد و باز پرداخت 48 ماهه را جهت امکان خرید خودرو برای قشر زحمتکش رانندگان محترم تاکسی فراهم کرده است .
محمد پور در پایان گفت: آغاز ثبت نام تاکسی های مدل 85 در طرح نوسازی از تاریخ 28تیر ماه 95 آغازشده وتا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند