خودروهای تسلا تصادف مرگبار را تجربه کردند

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا(NHTSA) در ماه ژوئن انتشار داده‌هایی را آغاز کرد که در حقیقت گزارش خودروسازان درباره تصادف‌های مربوط به سیستم‌های کمک راننده ( مانند سیستم اتوپایلوت تسلا) بود.

به گزارش تجارت‌نیوز،  این آژانس روز گذشته اعلام کرد: NHTSA این تصادفات را بررسی کرده و مشغول انجام فرایندهای متناسب است. NHTSA از منابع اطلاعاتی متعددی در فرایندهای اجرایی خود استفاده می‌کند.

به نقل از ایسنا، این آژانس آمریکایی در ژوئن ۲۰۲۱ میلادی دستوری صادر کرد و طبق آن از خودروسازان و شرکت‌های فناوری خواست تمام تصادف‌های مربوط به سیستم کمک راننده پیشرفته(ADAS) و خودروهای مجهز به سیستم‌های خودران که در جاده‌های عمومی آزمایش می‌شوند را گزارش دهند.

به گفته NHTSA از داده‌هایی که توسط خودروسازان ارائه می‌شود به عنوان بخشی از تحقیقات استفاده خواهد شد.

از ۱۸ تصادف مرگبار مرتبط به سیستم‌های کمک راننده که از جولای ۲۰۲۱ میلادی گزارش شده، تقریباً تمام آنها به خودروی تسلا مرتبط بوده است.

از سوی دیگر از سال ۲۰۱۶ میلادی سازمان مذکور ۳۸ پرونده تحقیق مخصوص تصادف خودروهای تسلا باز کرده که احتمال داشت در آنها سیستم‌های کمک راننده مانند اتوپایلوت فعال بوده است. در این ۳۸ پرونده ۱۹ مرگ در نتیجه تصادف خودروهای تسلا گزارش شده بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند