موضوعات داغ:
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با تجارت‌نیوز خبر داد:

تصمیم جدید مجلس درباره بنزین

تصمیم جدید مجلس درباره بنزین

قاسم ساعدی گفت: امروز مجلس مصوب کرد که بنزین سهمیه‌بندی نشود یعنی افزایش قیمتی نداشته باشد و با همان نرخ قبلی خود یعنی لیتری هزار تومان عرضه شود اما مجدد استفاده از کارت‌های سوخت مصوب شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صبح امروز جلسه غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی با حضور وزرای نفت، کشور و اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه درخصوص تعیین تکلیف سهمیه‌بندی بنزین برگزار شد.

قاسم ساعدی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «تجارت‌نیوز» گفت: در نشست غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور اعضای کابینه دولت موضوع سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین مورد بررسی قرار گرفت و مجلس مصوب کرد که بنزین سهمیه‌بندی نشود یعنی افزایش قیمتی نداشته باشد و با همان نرخ قبلی خود یعنی لیتری هزار تومان عرضه شود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس تصریح کرد: اما برای ساماندهی سوخت و جلوگیری از قاچاق بنزین مجدد استفاده از کارت‌های سوخت مصوب شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با احیای کارت سوخت هیچ‌گونه افزایش قیمت و سهمیه‌بندی صورت نمی‌گیرد، بلکه احیای کارت سوخت تنها به منظور جلوگیری از قاچاق و ساماندهی سوخت است به عبارتی هر خودرو کارت سوختی خواهد داشت و سهمیه بنزین در این کارت‌های سوخت نامحدود خواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: این مصوبه مجلس مربوط به بازه زمانی خاصی نیست و دولت موظف به اجرای این مصوبه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند