موضوعات داغ:

آغاز تصمیم‌گیری درباره میزان نوسان بورس تا دقایقی دیگر

آغاز تصمیم‌گیری درباره میزان نوسان بورس تا دقایقی دیگر

جلسه شورای عالی بورس به دعوت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ساعت ١۶ امروز در ساختمان ملاصدرا برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، عصر چهارشنبه هفته گذشته ناگهان اعلام شد که دامنه نوسان در بازار سهام به دو درصد کاهش یافته است. این تصمیم‌گیری واکنش‌های متعددی را به همراه داشت.

بخشی از کامنت‌های مخاطبان تجارت‌نیوز در این باره در گزارش «تصمیم جدید برای بازار سهام / دامنه نوسان بورس و فرابورس ۲ درصد شد» می‌توانید بخوانید.

پس از این، عبدالناصر همتی درباره تصمیم هیات مدیره بورس درخصوص محدود کردن دامنه نوسانات، گفت: معتقدم تا بررسی بیشتر ابعاد موضوع، تصمیم هیات مدیره سازمان به تعویق بیافتد.

ساعاتی بعد هم فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد طی دستوری به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: کاهش دامنه نوسان در بورس و فرابورس به ۲ درصد، فعلا منتفی شود و به روال عادی بازگردد.

اما بعد از آن، اعلام شد که در روز سه‌شنبه 20 اسفند ماه در این مورد تصمیم‌گیری خواهد شد. آن طور که بورس 24  دقایقی پیش خبر داده، «هنوز دستور جلسه امروز رسانه‌ای نشده اما گفته می‌شود در اقدامی کم‌سابقه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در این نشست شخصا حضور پیدا می‌کند، این در حالی است که پیش از این معاون نظارتی بانک مرکزی به عنوان نماینده بازار پول در جلسات شورای بورس حضور پیدا می‌کرد.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند