رئیس سابق کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

تعطیلی واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی چقدر واقعیت دارد؟

رئیس سابق کمیسیون صنعت و معدن می‌گوید: پس از شیوع ویروس کرونا تعداد قابل توجهی از بنگاه‌های صنعتی پیش از عید نوروز تعطیل شدند، علت این امر نگرانی از روند ادامه‌دار این بیماری بود. بنابراین واحدهای صنعتی که در یک شهرک صنعتی متمرکز بودند برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری مجبور شدند کارگران را راهی خانه‌هایشان کنند.

رئیس سابق کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در پاسخ به این پرسش آیا تعطیلی واحدهای صنعتی واقعیت دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: پس از شیوع ویروس کرونا تعداد قابل توجهی از بنگاه‌های صنعتی پیش از عید نوروز تعطیل کردند، علت این امر نگرانی از روند ادامه‌دار این بیماری بود. بنابراین مدیران واحدهای صنعتی که در یک شهرک صنعتی متمرکز بودند برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری مجبور شدند کارگران را راهی خانه‌هایشان کنند.

مهدی پورقاضی افزود: البته برخی از نیروهای انسانی به طور شیفتی و بعضی دیگر نیز به طور دور کار مشغول فعالیت هستند. قاعدتا زمانی که توصیه می‌شود اماکن عمومی همچون تئاترها و سینماها تعطیل شود بنابراین تعطیلی بنگاه‌های صنعتی دور از انتظار نیست.

او اظهار کرد: این تعطیلی شامل تمام گروه‌های صنعتی می‌شود اما صنایع غذایی به دلیل رعایت بیشتر بهداشت از این قاعده مستثنی است. برخی از بنگاه‌های صنعتی هم هستند که کارکنانشان در محیط باز مشغول فعالیتند که این بنگاه‌ها نیز همچنان به روند کار ادامه می‌دهند.

پورقاضی با اشاره به هزینه‌های تحمیل شده به بنگاه‌های صنعتی گفت: تهیه مواد پاک‌کننده بهداشتی، ماسک و دستکش هزینه‌های زیادی را برای صاحبان بنگاه‌ها تحمیل کرده است. امیدواریم که دولتمردان در زمان اخذ اقساط بانکی و همچنین مالیات‌ از سوی بنگاه‌ها دقت نظر داشته باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند