تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر قدس افتتاح شد

تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر قدس افتتاح شد

تقاطع غیرهمسطح شهر قدس- فتح با حضور وزیر راه‌وشهرسازی، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و استاندار تهران افتتاح شد.

تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر قدس- فتح امروز (سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت) با حضور عباس آخوندی وزیر راه‌وشهرسازی، محمدحسین مقیمی استاندار تهران، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده مردم قدس، ملارد و شهریاد در مجلس و جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح شهر قدس جهت رفع مشکلات ترافیکی موجود در تردد خودروهای ورودی و خروجی شهر قدس به تهران و کرج و به‌منظور حذف تقاطع مسیر ورودی شهر و راه‌آهن در تیرماه ۸۹ آغاز شد و ادامه عملیات اجرایی آن از زمستان ۹۴ به پیمانکار جدید واگذار شد.

در حاشیه این مراسم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از اقدامات درحال انجام برای تبدیل خط آهن حومه‌ای بین تهران و شهر قدس و تبدیل آن به چهارخطه با هدف کاهش سرفاصله قطارها از این خط خبر داد.

وی با بیان اینکه این پروژه یک پل چهارطبقه در غرب استان تهران و متصل کننده شهر قدس به تهران و کرج است، افزود: این منطقه یکی از گلوگاه‌های ترافیکی استان تهران بود که با افتتاح این پل مرتفع شد و مردم می‌توانند از آسایش در این تردد بهره‌مند شوند.

آخوندی با اشاره به خط آهن عبوری از زیر این تقاطع غیرهمسطح بیان داشت: به منظور ایجاد یک ارتباط حومه‌ای بین شهر قدس و تهران در حال تلاش برای تبدیل این خط آهن به چهار خطه هستیم تا زمان سرفاصله کاهش یابد.

 

منبع: وزارت راه‌وشهرسازی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند