کد خبر: 185203

تمهیدهای اتاق بازرگانی ایران برای رفع مشکل صادرات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

سرویس کسب‌وکار -

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامحسین شافعی، عصر سه‌شنبه در هفتادوسومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق ایران اعلام کرد قرار است برخی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود سفر و مشکلات صادرات و واردات از این کشورها را بررسی کنند.

شافعی افزود: مقرر شده است سفیران ایران در کشورهای آسیای میانه و سفیران این کشورها در تهران در همایشی برای بررسی مشکلات موجود در اتاق ایران گرد هم آیند.

۵۳ کشور عضو اتحادیه کشورهای هم‌سود ۳۰ درصد جمعیت و خشکی‌های کره زمین را دارند.

کانادا، استرالیا و هند پهناورترین این کشورها به شمار می‌روند.

مشکل تبادل تجاری با کشورهای این منطقه در هفتادودومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مطرح بود.

در آن نشست وزیر اموراقتصادی و دارایی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، مدیرکل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شماری از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق ایران در این زمینه راهکارهایی ارائه کردند.

دستاوردهای ایران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآوری کرد مطابق اعلام دفتر مطالعات و تحقیقات آسیا و اقیانوسیه از سازمان جهانی گمرک، گمرک جمهوری اسلامی ایران در مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان نخست جهان رسید.

شافعی ادامه داد: همچنین گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا پس از گمرک ژاپن به عنوان دوم جهان رسید.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.