تمهیدهای اتاق بازرگانی ایران برای رفع مشکل صادرات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

تمهیدهای اتاق بازرگانی ایران برای رفع مشکل صادرات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامحسین شافعی، عصر سه‌شنبه در هفتادوسومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق ایران اعلام کرد قرار است برخی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود سفر و مشکلات صادرات و واردات از این کشورها را بررسی کنند.

شافعی افزود: مقرر شده است سفیران ایران در کشورهای آسیای میانه و سفیران این کشورها در تهران در همایشی برای بررسی مشکلات موجود در اتاق ایران گرد هم آیند.

۵۳ کشور عضو اتحادیه کشورهای هم‌سود ۳۰ درصد جمعیت و خشکی‌های کره زمین را دارند.

کانادا، استرالیا و هند پهناورترین این کشورها به شمار می‌روند.

مشکل تبادل تجاری با کشورهای این منطقه در هفتادودومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مطرح بود.

در آن نشست وزیر اموراقتصادی و دارایی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، مدیرکل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شماری از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق ایران در این زمینه راهکارهایی ارائه کردند.

دستاوردهای ایران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآوری کرد مطابق اعلام دفتر مطالعات و تحقیقات آسیا و اقیانوسیه از سازمان جهانی گمرک، گمرک جمهوری اسلامی ایران در مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان نخست جهان رسید.

شافعی ادامه داد: همچنین گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا پس از گمرک ژاپن به عنوان دوم جهان رسید.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید