کد خبر: 185203

تمهیدهای اتاق بازرگانی ایران برای رفع مشکل صادرات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

سرویس کسب‌وکار -

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامحسین شافعی، عصر سه‌شنبه در هفتادوسومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق ایران اعلام کرد قرار است برخی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به آسیای میانه و کشورهای هم‌سود سفر و مشکلات صادرات و واردات از این کشورها را بررسی کنند.

شافعی افزود: مقرر شده است سفیران ایران در کشورهای آسیای میانه و سفیران این کشورها در تهران در همایشی برای بررسی مشکلات موجود در اتاق ایران گرد هم آیند.

۵۳ کشور عضو اتحادیه کشورهای هم‌سود ۳۰ درصد جمعیت و خشکی‌های کره زمین را دارند.

کانادا، استرالیا و هند پهناورترین این کشورها به شمار می‌روند.

مشکل تبادل تجاری با کشورهای این منطقه در هفتادودومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مطرح بود.

در آن نشست وزیر اموراقتصادی و دارایی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، مدیرکل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شماری از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق ایران در این زمینه راهکارهایی ارائه کردند.

دستاوردهای ایران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآوری کرد مطابق اعلام دفتر مطالعات و تحقیقات آسیا و اقیانوسیه از سازمان جهانی گمرک، گمرک جمهوری اسلامی ایران در مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان نخست جهان رسید.

شافعی ادامه داد: همچنین گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا پس از گمرک ژاپن به عنوان دوم جهان رسید.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.