توافق آمریکا و چین به زودی امضا می‌شود

تجارت نیوز

رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد وی و رییس‌جمهور چین برای امضای فاز اول پیمان تجاری میان واشنگتن و پکن که ماه میلادی جاری مورد توافق قرار گرفت، یک مراسم امضا خواهند داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت: ما یک مراسم امضا خواهیم داشت و ما این توافق را سریع‌تر امضا خواهیم کرد زیرا می‌خواهیم آن را به انجام برسانیم. توافق قطعی است و در حال حاضر در دست ترجمه است.

رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا دو هفته پیش اظهار کرده بود که نمایندگان دو کشور فاز اول توافق تجاری را در هفته نخست ژانویه امضا خواهند کرد.

گِنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در پکن اظهار کرد: دو کشور در تماس نزدیک هستند. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: پکن هنوز بخشهای ویژه این قرارداد که از سوی مقامات آمریکایی اعلام شده است را تایید نکرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی وزارت بازرگانی چین هفته گذشته اظهار کرده بود که جزییات این قرارداد پس از امضای رسمی آن اعلام خواهد شد.

تحت توافق تجاری مقدماتی که اوایل دسامبر اعلام شد، واشنگتن بعضی از تعرفه‌ها بر کالاهای چینی را در قبال خرید ۲۰۰ میلیارد دلار محصولات کشاورزی، تولیدی و انرژی آمریکایی توسط چین در دو سال آینده کاهش می‌دهد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند