تورم بخش خدمات ۸.۹ درصد شد

تورم بخش خدمات ۸.۹ درصد شد

براساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در سال١٣٩٦ برابر است با ٢٤٢,٦ که نسبت به سال قبل ٨.٩ درصد افزایش یافته است.

شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در سال١٣٩٦ برابر است با ٢٤٢,٦ که نسبت به سال قبل٨.٩ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدمات مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت­‌های کسب‌وکار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی». گزارش شاخص قیمت تولید کننده بخش­های خدمات بصورت فصلی و سالانه منتشر می­‌شود.

شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در سال١٣٩٦ برابر است با ٢٤٢,٦ که نسبت به سال قبل٨.٩ درصد افزایش یافته است.

برخی از تغییرات شاخص بخش‌­های خدمات نیز به شرح ذیل است:

– شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در سال ١٣٩٦ برابر است با ٢٨٨,٩ ، که نسبت به سال قبل ١١,٢ درصد افزایش یافته است.

-شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در سال١٣٩٦ برابر است با ٣١٨,٨ که نسبت به سال قبل ٩.٧ درصد افزایش یافته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند