تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش مردم به توقف فروش سهام عدالت / «مگر فروشی در کار بود که متوقف شود!»

واکنش مردم به توقف فروش سهام عدالت / «مگر فروشی در کار بود که متوقف شود!»

با دستور امروز ناظر بازار سازمان بورس و اوراق بهادار، فروش سهام عدالت متوقف شد اما سهامداران می‌گویند توقف فروش سهام عدالت خبر تازه‌ای نیست و چندین ماه است که فروش سهام عدالت عملا متوقف شده و هیچ پولی برای مردم واریز نشده است.

امروز در فضای مجازی خبری مبنی بر توقف فروش سهام عدالت مطرح شد و روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار هم در گفتگو با تجارت‌نیوز این موضوع را تایید کرد. بنابراین از فردا با دستور مقام ناظر هیچ درخواست فروش ثبت شده‌ای انجام نمی‌شود و طبیعتا پولی برای سهامداران واریز نمی‌شود.

از اواخر مرداد ماه تا به امروز که روش فروش سهام عدالت تغییر کرد، فرایند واریز پول به حساب سهامداران به کندی انجام می‌شد. اما گویا همین روند کند هم قرار است به کل متوقف شود و از فردا سهام عدالت فروخته نمی‌شود.

اما سهامدارانی که طی چند ماه اخیر درخواست فروش خود را ثبت کرده‌اند و کمترین واریزی نداشته‌اند می‌گویند که این خبر تازه نیست و عملا چند ماه هست که فروش سهام عدالت متوقف شده است. اظهارات برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را در ادامه می‌خوانید:

«جوری میگن فروش متوقف شده که انگار هر هفته یک ملیون به حسابمون می اومده. فروش چند ماه پیش متوقف شده بود»

«مگه قبلا مردم میتونستن بفروشن و به پولش برسن که حالا متوقف بشه؟ این مضحکترین تبلیغاتی بود که روی سهام عدالت کردند و دیگه حتی یک نفر هم اسمشو نمیاره چون میدونن خیلی ضایع بود این سهام ناعدالت»

«برای خیلیا این خبر خواب رو از چشم‌شون میگیره چون حتی برای مایحتاج اولیه زندگی شون موندن و توان خریدشون صفر شده امیدوارم افرادی مثل من که تحت هر شرایطی مجبورم واقعا مجبورم سهام عدالت مون به فروش بره، فرجی بشه و سعدی تو این هفته سهام عدالت مون رو بفروشه ..»

«مگه چیزی از سهام عدالت مونده که بفروشن یا نفروشن»

«پنج ماهه متوقفش کردن اینا تازه فهمیدن از خواب پاشدن😂 دیر خبرا دستشون میرسه»

البته در این میان که برخب منتظر واریزز پول سهام عدالت هستند، عده دیگری همچنان به دنبال لغو درخواست فروش سهام عدالت خود در کارگزاری‌ها هستند. چراکه آنها می‌گویند زمانی درخواست فروش سهام عدالت را ثبت کرده‌اند که ارزش آن حداقل دو برابر کنون بوده. اکنون با رسیدن ارزش سهام عدالت به حدود ۱۱ میلیون تومان آنها از فروش سهام خود منصرف شده‌اند. حالا به نظر می‌رسد با توجه به دستور امروز ناظر بازار همه‌ درخواست‌های فروش به‌صورت خودکار لغو می‌شود و به سرانجام نمی‌رسد.

آخرین اخبار مربوط به این موضوع را در صفحه اختصاصی سهام عدالت تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند