امارات صدور ویزای توریستی به اتباع ایران را متوقف کرد

امارات صدور ویزای توریستی به اتباع ایران را متوقف کرد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات درباره توقف صدور ویزای توریستی امارات به اتباع ایران گفت: این محدودیت تنها مختص بخش پروازی و مسافری است و مبادلات کالایی و انتقال محصولات کشاورزی و تره بار در طبق معمول در حال انجام است و بنابراین هیچ کاهشی در میزان مبادلات دو کشور صورت نگرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آژانس‌های مسافرتی اعلام کردند از صبح امروز (سه‌شنبه) امارات صدور ویزای توریستی به اتباع ایران را متوقف کرده است و قادر نیستند برای مسافران ایرانی درخواست ویزا ثبت نمایند. همچنین دولت امارات به جهت جلوگیری از شیوع کرونا، سفر اتباع خود (مواطن) به ایران و تایلند را ممنوع اعلام کرد.

فرشید فرزانگان در مورد این تصمیم دولت امارات گفت: این تصمیم موقتی است و با توجه به شیوع کروناویروس و آمار آن در ایران، امارات نیز مانند سایر کشورهای منطقه این تصمیم را گرفته است بنابراین حساسیت ویژه ای دارد و به محض برگشت شرایط به حالت عادی، روابط برقرار خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات ادامه داد: تعداد توریست‌های ایرانی برای دولت امارات بویژه در ایام نوروز بسیار مهم است، بنابراین امارات تمام جوانب را خواهد سنجید. البته این به وضعیت کنترل بیماری است که امارات متناسب با تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: این محدودیت تنها مختص بخش پروازی و مسافری است و مبادلات کالایی و انتقال محصولات کشاورزی و تره بار در طبق معمول در حال انجام است و بنابراین هیچ کاهشی در میزان مبادلات دو کشور صورت نگرفته است.

منبع: ایلنا 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند