کد خبر: 159535

توقیف کالاهای اروپایی و آمریکایی در روسیه

براساس فرمان ولادیمیر پوتین تمامی کالاهای متعلق به کشورهای تحریم‌کننده روسیه برای حفظ امنیت ملی این کشور به عنوان کالاهای قاچاق شناسایی شده و نابود می شود.

سرویس اقتصاد جهان -

مقامات امنیتی روسیه از ششم ماه اوت ۲۰۱۵ میلادی تاکنون بیش از ۱۸ هزار تن محصولات تولیدی کشورهای اتحادیه اروپا را شناسایی و توقیف کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ودوموستی، این محصولات شامل مواد غذایی و خوراکی، محصولات زراعی و دامی و تولیدات صنعتی کشورهایی است که در لیست تحریمی روسیه در مراودات اقتصادی قرار دارند.

براساس فرمان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۵ میلادی به امضا رسید، تمامی کالاهای متعلق به کشورهای تحریم‌کننده روسیه برای حفظ امنیت ملی این کشور به عنوان کالاهای قاچاق شناسایی شده و نابود می شود.

به دنبال تنش در روابط سیاسی روسیه با اوکراین از سال ۲۰۱۴ میلادی و در پی آن تحریم‌های غرب و آمریکا بر ضد روسیه، این کشور نیز ورود محصولات تولیدی آنان را به خاک روسیه ممنوع کرد.

بر این اساس از هفتم اوت ۲۰۱۴ میلادی ورود محصولات غذایی امریکا، اتحادیه اروپا، استرالیا، نروژ و کانادا به خاک روسیه ممنوع شد.

همچنین از ۱۳ اوت ۲۰۱۵ میلادی کشورهای آلبانی، مونته نگرو، ایسلند، لیختن اشتاین نیز در فهرست تحریمی روسیه قرار گرفتند و از اول ژانویه ۲۰۱۶ میلادی نیز اوکراین به این لیست اضافه شد.

تاکنون تولیدکنندگان غربی میلیارد‌ها دلار از ممنوعیت ورود محصولات خود به بازار پرمصرف ۱۴۵ میلیون نفری روسیه ضرر دیده‌اند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1313.8
0.1
مثقال طلا (%0.38)
655300
2500
سکه امامی (%0.93)
1615000
15000
دلار (%0)
4779
یورو (%0.68)
5865
40
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.