تولید بنزین یورو 4 در کشور افزایش می‌یابد

تولید بنزین یورو 4 در کشور افزایش می‌یابد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) از برنامه‌ریزی برای افزایش تولید بنزین یورو ۴ کشور خبر داد و گفت: قرار است طرح های ارتقای واحدهای پالایشگاه شیراز و بهینه سازی واحد تولید بنزین نیز اجرا شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) با اشاره به راه‌اندازی ۲ مجتمع پتروشیمی در ماه‌های پیش رو گفت: با ورود صنایع جدید به بورس حدود ۱۰ میلیارد دلار به ظرفیت سرمایه‌گذاری بورس کشور افزوده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم محمودزاده امروز در نشست خبری که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برگزار شد با تشریح اقدامات انجام شده برای حمایت از تولید و کالای ایرانی گفت: چند شرکت از زیرمجموعه‌های ساتا به بورس وارد خواهند شد و بورس باید آماده ورود شرکت‌های پتروشیمی‌ مرجان، مکران، بوشهر و آلومینیوم جنوب باشد که ظرفیت حدود ۱۰ میلیارد دلاری برای بورس ایجاد می‌کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه فاز نخست پتروشیمی بوشهر در عسلویه تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: پتروشیمی‌ مرجان نیز در مرحله راه‌اندازی آزمایشی قرار دارد که تا سه ماه آینده به پایان رسیده و افتتاح خواهد شد.

محمودزاده گفت: بخش تولید گازوئیل پالایشگاه تبریز در حال راه‌اندازی با استانداردهای یورو است که تا دو ماه آینده وارد مدار می‌شود.

وی افزود: همچنین با راه‌اندازی واحد تولید روغن پایه این پالایشگاه علاوه بر تامین نیاز داخل امکان صادرات نیز فراهم خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح همچنین به راه‌اندازی طرح های پتروشیمی اشاره و اظهار کرد: خط لوله انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار نیز تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که علاوه بر تامین گاز بخش خانگی امکان گازرسانی به صنایع و پتروشیمی‌ها را نیز فراهم می‌کند.

محمودزاده از برنامه‌ریزی برای افزایش تولید بنزین یورو ۴ کشور خبر داد و گفت: قرار است طرح‌های ارتقای واحدهای پالایشگاه شیراز و بهینه‌سازی واحد تولید بنزین نیز اجرا شود.

وی همچنین درباره اینکه آیا ساتا مشمول دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی برای خروج نیروهای مسلح از فعالیت‌های اقتصادی می‌شود یا خیر؟ نیز بیان کرد: در زیرمجموعه ساتا، صندوق بازنشستگی، صندوق بیمه عمر و صندوق بیمه کوثر وجود دارد که سرمایه‌گذاری در آنها توسط بازنشستگان یا مردم است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح یادآور شد: هر آنچه که مقام معظم رهبری درمورد ساتا بفرمایند را به‌طور قطع اطاعت می‌کنیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند