تولید طلای ایران تا سال 1402 به ۲۳ تن می‌رسد

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار کرد: با افتتاح طرح‌های تولید شمش طلا، تا سال ۱۴۰۲ تولید شمش به ۲۳ تن می رسد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از بهره‌برداری ۱۳ طرح تولید شمش طلا تا ۵ سال آینده خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وجیه‌ا… جعفری اظهار کرد: با افتتاح طرح‌های تولید شمش طلا، تا سال ۱۴۰۲ تولید شمش به ۲۳ تن می رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت تولید شمش طلا، ۱۵ تن است اما به دلایلی همچون مشکلات معدنی یا فنی تکنولوژیکی تنها ۸ تن تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه این شرکت از سال ۹۲ اکتشافات در حوزه پلی متال را در استان‌های مختلف افزایش داده است، گفت: اکنون در مجموعه طلا ۱۴ پروانه اکتشاف، ۴ گواهی کشف و ۴ پروانه بهره‌برداری در حال کار است.

جعفری با بیان اینکه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با رعایت مواد قانونی در تلاش برای استفاده از بخش خصوصی است، تصریح کرد: تاکنون ۳ محدوده طلا شامل تارگت ۳ هیرد، کود دم و جانجا تارگت ۲ واگذار شده است.

وی ادامه داد: در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک، با همکاری سرمایه‌گذاران، گام‌های جدید برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برداشته شده است. همچنین امیدواریم بتوانیم با کمک دولت و سرمایه‌گذاران، اعتبار مناسبی برای اکتشاف، بهره‌برداری و فرآوری حوزه طلا تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران پیشنهاد داد که تدوین طرح جامع طلا برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی، استخراج و فرآوری در این صنعت تا یک سال آینده عملیاتی شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند