موضوعات داغ:

تولید نفت روسیه به کمترین میزان از آگوست گذشته رسید

تولید نفت روسیه به کمترین میزان از آگوست گذشته رسید

تولید نفت روسیه در ماه اوت با رسیدن به ۱۰.۹۱ میلیون بشکه در روز کمترین سطح تولید از ماه اوت سال ۲۰۱۶ میلادی را به خود اختصاص داد.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت: تولید نفت روسیه در ماه گذشته میلادی، آگوست، به ۱۰.۹۱ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد؛ ضمن اینکه این رقم برای ماه قبل، ۱۰.۹۵ میلیون بشکه ثبت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، البته علت اصلی کاهش تولید نفت روسیه به تعلیق درآمدن تولید نفت در منطقه فراساحلی قطب شمال به دلیل انجام عملیات نگهداری است.

همچنین در ماه گذشته میلادی تولید نفت روسیه به ۴۶.۱۴ میلیون تن رسید که این رقم برای ماه جولای ۴۶.۳۰ میلیون تن است و این میزان از تولید از آگوست سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد که رقم ۱۰.۷۱ میلیون تن ثبت شده، کمترین سطح تولید روسیه است و نسبت به سطح تولید این کشور در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی (معیار کاهش تولید در توافق اوپک) ۳ درصد کمتر است.

به گفته وزیر انرژی روسیه، میزان تولید نفت شرکت گازپروم در ماه گذشته میلادی تقریبا ۵ درصد روند نزولی به خود گرفت؛ اما خط لوله صادراتی نفت روسیه در ماه آگوست به ۴.۳۴ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرد که این رقم برای ماه قبل از آن ۴.۱ میلیون بشکه در روز گزارش شده است.

بر همین اساس، شرکت گازپروم روسیه قصد دارد تولید خود را در سال جاری میلادی بیش از ۵۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد؛ ضمن اینکه تحریم‌های غرب این اجازه را به شرکت‌های اروپایی نمی‌دهد تا برای توسعه میادین نفتی فراساحلی در منطقه قطب شمال به گازپروم کمک کنند.

بر پایه این گزارش تولید نفت روسیه از میدان نفتی «بشنفت» در ماه گذشته میلادی در مقایسه با ماه قبل ۱۵ درصد روند کاهشی به خود گرفت و به ۳۲۴ هزار بشکه در روز رسید.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند