«تویوتا آریون» بهتر است یا «هوندا آکورد»؟

«تویوتا آریون» بهتر است یا «هوندا آکورد»؟

تویوتا و هوندا در بازار خودرو ایران نام آشنایی برای طرفداران خودرو محسوب می‌شود که توانستند نظر‌های بسیاری را به سمت خود جلب کنند.

تویوتا و هوندا در بازار خودرو ایران نام آشنایی برای طرفداران خودرو محسوب می‌شود که توانستند نظر‌های بسیاری را به سمت خود جلب کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، تویوتا و هوندا در بازار ایران نامی آشنا هستند و در این گزارش به بررسی دو مدل تویوتا آریون و هوندا آکورد پرداختیم.

بررسی هوندا آکورد 2014

طراحی بدنه ساده است، اما اصلا نمی‌توان آن را خسته کننده نامید به طوریکه خطوط عضلانی روی کاپوت، مانند ابرو‌هایی هستند که ظاهری خشن به خودرو می‌دهند و همچنین خطوط روی بدنه که در طول خودرو امتداد یافته‌اند، آن را از کسل کنندگی نجات می‌دهند.

طراحی داخلی خودرو

طراحی ساده و زیبای کنسول و صفحه کیلومتر، تریم‌های خوش فرو و همچنین فرمان خوش دست این خودرو می‌تواند دل کندن از این خودرو را برای شما سخت کند.

طراحی ارگونومی در اتاق این خودرو کاملا رعایت شده است، اما شاید حس کنید که صفحه نمایش نسبت به راننده کمی دور است.

مشخصات فنی

این خودرو دارای یک پیشرانه 2356 سی سی است که حداکثر قدرتی معادل 185 اسب بخار در 6400 دور در دقیقه تولید می‌کند و این قدرت توسط یک گیربکس CVT به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

موتور این خودرو با داشتن سیستم Earth Dreams دارای مصرف سوخت بسیار معقولی است. آکورد در 9.8 ثانیه شتاب صفر تا صد را پر می‌کند.

هوندا آکورد با داشتن سیستمی که در سال 2013 توسط هوندا با نام «Earth Dreams» معرفی شد، دارای مصرف سوخت بسیار معقولی است.

این خودرو در هر 100 کیلومتر 7.6 لیتر بنزین مصرف می‌کند و دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 است.

آپشن‌ها

از جمله آپشن‌های این خودرو چراغ‌های مخصوص روز DRL، سانروف، سیستم ورود بدون کلید، سنسور باران، روشن و خاموش شدن خودکار چراغ‌ها (سنسور نور)، گرمکن آینه‌های جانبی، سیستم تهویه مطبوع جداگانه برای سرنشینان جلو، دوربین عقب، کروز کنترل، قابلیت تنظیم صندلی راننده در 10 جهت، دو عدد صفحه نمایش، امکانات مدل EXB: سیستم FCW (سیستم هشداردهنده برای جلوگیری از تصادف به کمک دوربین)، سیستم LDW (سیستم هشدار دهنده در حین خارج شدن غیر عادی از مسیر جاده)، LED در چراغ عقب، نویگیشن و روکش چرمی فرمان است.

 

منبع: عصر خودرو

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند