موضوعات داغ:

ثبت بدترین عملکرد هفتگی دلار در طول سه ماه اخیر

ثبت بدترین عملکرد هفتگی دلار در طول سه ماه اخیر

نرخ دلار در معاملات امروز نیز با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۷.۰۴۲ واحد رسید تا بدترین عملکرد هفتگی خود از ماه مارس تاکنون را به ثبت رسانده باشد.

نرخ دلار در معاملات امروز نیز کاهش یافت تا بدترین عملکرد هفتگی خود از ماه مارس تاکنون را به ثبت رسانده باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ موسسه «ای‌دی‌پی» در گزارش جدید خود از وضعیت بازار کار بزرگ‌ترین اقتصاد جهان اعلام کرد که اقتصاد آمریکا در ماه می تنها ۲۷ هزار شغل جدید ایجاد کرده که کمترین اشتغال‌زایی صورت گرفته ماهانه در ۹ سال اخیر است. هر چند که هنوز گزارش نهایی اشتغال‌زایی توسط وزارت کار منتشر نشده است اما گزارش منفی این موسسه باعث شد که دلار در مبادلات امروز در لاک دفاعی فرو رود.

در روزهای اخیر دلار متحمل فشار سنگینی از جانب بازدهی اوراق قرضه دلاری و تشدید جنگ تجاری با چین قرار گرفته است و کاملا از قله دو سال اخیر خود فاصله گرفته است. اکنون بسیاری از فعالان بازار انتظار دارند تا پیش از ماه ژوئیه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد کاهش دهد. بارت واکا بایاشی، مدیر شعبه توکیو موسسه «استریت بانک» با اعلام این که احتمال دارد حتی بیش از یک مرتبه شاهد کاهش نرخ بهره باشیم افزود: شاهد تغییرات بنیادی در چرخه نرخ بهره فدرال رزرو بوده‌ایم. آنها کاملا دست از روند صعودی برداشته‌اند و اگر نگوییم حتما اما به احتمال زیاد یک و حتی بیشتر از یک مرتبه کاهش نرخ بهره خواهیم داشت.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از شش ارز مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۷.۰۴۲ واحد رسید. این شاخص از ابتدای معاملات هفتگی تاکنون ۰.۷۲ درصد عقب نشینی کرده است. واکا بایاشی افزود: در حال حاضر دلایل فروش دلار از دلایل خرید آن بیشتر است.

از سوی دیگر بانک مرکزی اروپا در نشست این هفته خود از آمادگی برای افزایش نرخ بهره خبر داد و این مساله منجر به تقویت یورو در برابر دلار شد. ارز واحد اروپایی در معاملات امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱.۱۲۶۹ دلار رسید تا ضمن رساندن بازدهی هفتگی خود به ۰.۹ درصد، بهترین عملکرد هفتگی خود از سپتامبر سال گذشته تاکنون را به ثبت رساند.

دلار در برابر دیگر ارز اروپایی یعنی پوند و ین ژاپن صعودی بود؛ به گونه‌ای که به ۱.۲۶۵۶ پوند و ۱۰۸.۴۷ ین صعود کرد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند