موضوعات داغ:

تمدید ثبت نام اینترنتی سرشماری در مراکز استانها تا ساعت ۸ پنج شنبه

رئیس مرکز آمار ایران گفت: ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در مراکز استانها تا ساعت ۸ صبح پنج شنبه ۲۹ آبان همچنان ادامه خواهد داشت.امیدعلی پارسا با اشاره به پایان زمان سرشماری اینترنتی تا ساعت ۸صبح روز چهارشنبه، گفت: البته ثبت نام اینترنتی در مراکز استانها تا ساعت ۸ صبح پنج شنبه ۲۹

رئیس مرکز آمار ایران گفت: ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در مراکز استانها تا ساعت ۸ صبح پنج شنبه ۲۹ آبان همچنان ادامه خواهد داشت.
امیدعلی پارسا با اشاره به پایان زمان سرشماری اینترنتی تا ساعت ۸صبح روز چهارشنبه، گفت: البته ثبت نام اینترنتی در مراکز استانها تا ساعت ۸ صبح پنج شنبه ۲۹ آبان همچنان ادامه خواهد داشت.

وی گفت: امیدواریم مردم شهرهای مراکز استان از این فرصت استفاده کرده و با مراجعه به سامانه سرشماری ثبت اطلاعات کنند.

وی افزود: از روز شنبه اول آبان به مدت یک هفته امکان ویرایش اطلاعات در سامانه وجود دارد یعنی کسانی که قبلاً در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند می توانند با مراجعه مجدد به این سامانه اطلاعات خود را ویرایش کنند.

رئیس مرکز آمار ایران گفت: کسانی که قبلاً ثبت نام کرده اند و کد آماری دریافت کرده اند اما به هر دلیل کد خود را گم کرده اند با مراجعه به سامانه سرشماری و دادن کد ملی و شماره تلفن همراه سرپرست خانوار مجدد کد آماری خود را بدست آورند.

پارسا افزود: از ساعت ۸ صبح فردا همچنین مراجعه حضوری آمارگیران به درب منازل تک تک ایرانیان در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

وی گفت: مأموران سرشماری به هنگام مراجعه ملبس به جلیقه مرکز آمار و دارای کارت شناسایی معتبر هستند.

رکورد ثبت در سامانه سرشماری شکسته شد

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به مشارکت گسترده مردم طی ۲۴ ساعت گذشته در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن گفت: امروز با ثبت ۱۰۰ هزار ثبت نام خانوار رکورد در سامانه اینترنتی سرشماری شکسته شد.

امیدعلی پارسا افزود: به طور متوسط امروز ۳۴۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام شدند.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه تا ساعت ۶ صبح امروز بیش از ۲۸ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از سراسر کشور در سامانه سرشماری ثبت نام شدند ، گفت: به این ترتیب تا صبح امروز ۳۵ و نیم درصد مردم در سرشماری مشارکت کردند و پیش بینی می کنیم تا آخر شب این رقم به بیش از ۴۰ درصد برسد.

پارسا با اشاره به اینکه کشور ژاپن با ثبت ۳۷ درصد مشارکت مردم در نخستین ثبت نام اینترنتی سرشماری تاکنون رکوردار جهان است ، افزود: با روند فعلی ثبت نام این رکورد امشب شکسته خواهد شد و در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند