معاون شرکت ارتباطات زیرساخت؛

ثبت ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه در اربعین ۹۷

ثبت ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه در اربعین ۹۷

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از ثبت ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه میان ایران و عراق در اربعین ۹۷ خبر داد و گفت: ترافیک ارتباطات میان دو کشور به حالت عادی بازگشت.

اسماعیل رادکانی رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه از تاریخ ۲۳ مهر ماه تا ۱۲ آبان، ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، گفت: از این تعداد ۷۰درصد مکالمه‌ها از ایران به عراق و ۳۰ درصد از عراق به ایران بود.

به گزارش تجارت‌نیوز،رادکانی با بیان اینکه مراسم پیاده‎روی اربعین امسال با کمترین اختلال ارتباطی مواجه بود، گفت: ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین عراق و ایران طی ۱۹ روز انجام شده است.

رادکانی با تاکید بر اینکه امسال کیفیت مکالمه ها نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، اضافه کرد: به رغم وجود شرایط جوی نامساعد در نقاط مرزی کشور، شاهد کمترین اختلال در ارتباطات بودیم و قطعی ارتباط در این مدت وجود نداشت.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه روز اربعین بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار دقیقه مکالمه انجام شد، خاطرنشان کرد: بیشترین تماس‎ها روز ۷ آبان، یک روز قبل از مراسم پیاده روی اربعین حسینی انجام شد که حدود سه میلیون دقیقه مکالمه بود.

رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری خوب اپراتورهای داخلی و عراقی در ایام اربعین، افزود: در  این ایام اپراتورها همکاری خوبی با ما داشتند و  در حال حاضر نیز ترافیک مکالمات بین دوکشور، به حالت عادی بازگشته است.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند