ثروت جف بزوس 100 میلیارد دلار شد

ثروت جف بزوس 100 میلیارد دلار شد

ثروت مالک آمازون با رسیدن به ۱۰۰ میلیارد دلار به رکوردی جدید در میان ثروتمندان جهان تبدیل شد و وی صدر نشینی خود را در جدول ثروتمندان جهان حفظ کرد.

برای اولین بار از سال ۱۹۹۹ میلادی به بعد یعنی با گذشت ۱۸ سال، دارایی یک فرد ثروتمند در جهان به ۱۰۰ میلیارد دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثروت جف بزوس مالک آمازون طی هفته گذشته و به دلیل گمانه‌زنی‌ها مبنی بر افزایش فروش در جمعه سیاه آمریکا با ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رشد از مرز 100 میلیارد دلار عبور کرد و عنوان ثروتمندترین فرد جهان را که در سال ۱۹۹۹ میلادی به بیل گیتس مالک مایکروسافت رسیده بود، از آن خود کرد.

میزان دارایی جف بزوس در ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی او را در رتبه چهارمین مرد ثروتمند جهان قرار داده بود و از افرادی مانند مالک برند زارا عقب‌تر بود؛ اما به دلیل عملکرد مثبت و روبه‌جلوی سهام آمازون در بورس وال‌استریت و همچنین رونق هول فودز آمازون، دارایی جف بزوس با یک جهش او را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرد.

پیش از این در ماه گذشته میلادی دارایی جف بزوس با بیش از ۹۰ میلیارد دلار او را از ثروت ۸۸.۹ میلیارد دلاری بیل گیتس پیش انداخت و عنوان ثروتندترین مرد جهان را نصیب او کرد.

از سوی دیگر یکی از دلایل پیش افتادن جف بزوس و قرار گرفتن او در بالای جدول ثروتمندان جهان در مقایسه با بیل گیتس، به وقف بیشتر مالک مایکرو‌سافت به خیریه‌ها نسبت داده می‌شود.

در ماه اوت سال ۲۰۱۷ میلادی بیل گیتس ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی خود را به خیریه‌ها اهدا کرد که این رقم برای جف بزوس بسیار کمتر است. پیش‌بینی می‌شود در صورتی که بیل گیتس تمام دارایی خود را تاکنون حفظ می‌کرد و وقف خیریه‌ها نمی‌کرد، ثروت خالص او رقمی بالغ بر ۱۵۰ میلیارد دلار می‌شد.

در حال حاضر ثروت خالص بیل گیتس ۸۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند