جان باختن ۲۰۰ تاکسی‌ران با کرونا در تهران

جان باختن ۲۰۰ تاکسی‌ران با کرونا در تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا بالغ بر ۲۰۰ نفر از تاکسی‌رانان شهر تهران جان خود را به سبب ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدجواد حق‌شناس در دویست و نودمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حداقل دو هفته اخیر به واسطه پیک چهارم کرونا، شهر تهران و مردم تهران در وضعیت بسیار سختی گرفتار آمدند، به طوری‌که رکورد آمار فوت شدگان بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته شکست. با این وجود شاهد هستیم به واکسیناسیون کسانی که دارند خدمات ارزنده‌ای را به مردم تهران ارائه می‌دهند توجه لازم صورت نگرفته است.

وی افزود: لذا به شهردار محترم در راستای حمایت از کارکنان سیستم حمل‌ونقل عمومی این تذکر را می خوانم تا اقدام عملی در واکسیناسیون این عزیزان صورت گیرد. با توجه به مکاتبه شهردار تهران با وزیر محترم بهداشت در راستای واکسیناسوین کووید۱۹ برای رانندگان سیستم حمل‌ونقل عمومی و با توجه به پاسخ ارائه شده مبنی بر قرار گرفتن حمل‌ونقل عمومی در فاز سوم واکسیناسیون به استحضار می‌رساند از ابتدای شیوع کرونا علی‌رغم خطرات موجود، ناوگان تاکسیرانی با سهم ۲۳ درصدی در حوزه حمل‌ونقل عمومی به خدمات‌دهی ارزنده خود ادامه داده و تاکنون نزدیک به دویست نفر از همکاران عزیز و تاکسی‌رانان زحمتکش به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. رانندگانی که فداکارانه در محیط بسته و محدود تاکسی به صورت بی‌دفاع هر لحظه در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت حدود یکصد هزار نفری جامعه تاکسی‌رانی و جابجایی تعداد کثیر شهروندان تهرانی که در وضعیت قرمز کرونایی شهر تهران در حال خدمات‌دهی هستند و در معرض خطر قرار دارند تقاضا دارم در جهت حفظ سلامت و برای جلویگری از انتشار هر چه بیشتر ویروس اولویت مناسب‌تری را به این عزیزان اختصاص دهند و با طرح موضوع در ستاد ملی کرونا در این خصوص تجدید نظر و حقوق این عزیزان محترم شمرده شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند