جان گرفتن اقتصاد روسیه به دنبال مسابقات جام جهانی

جان گرفتن اقتصاد روسیه به دنبال مسابقات جام جهانی

رئیس کمیته برنامه‌ریزی مسابقات جام‌جهانی فوتبال روسیه گفت این کشور در جریان برگزاری مسابقات ۱۰۰ میلیارد روبل درآمد کسب کرد.

اقتصاد روسیه در ماه ژوئن و ژوئیه به لطف درآمد ارزی ناشی از برگزاری مسابقات جام‌جهانی موفق شد جان تازه‌ای بگیرد. الکسی سوروکین- رئیس کمیته برنامه‌ریزی جام‌جهانی گفت:در مجموع روسیه ۱.۶ میلیارد دلار از محل برگزاری مسابقات جام‌جهانی فوتبال درآمد کسب کرد.  

به گزارش تجارت‌نیوز،سرگی سوبیانین- شهردار مسکو- نیز پیشتر گفته بود این شهر در خلال جام‌جهانی ۲۰۶ میلیون دلار درآمد کسب کرد. امسال گردشگران خارجی در مجموع ۱۱.۳ میلیارد دلار به اقتصاد روسیه تزریق کرده‌اند.

اولگ سوفونوف- رئیس آژانس گردشگری روسیه- نیز گفت: در جام جهانی حدود ۵ میلیون گردشگر از روسیه بازدید کردند.

بانک مرکزی روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود برگزاری جام جهانی می‌تواند منجر به تقویت اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۸ شود. به گفته این بانک، مخارج آماده سازی این تورنمنت، پیش از این هم به حمایت از اقتصاد این کشور کمک کرده است. اقتصاد روسیه پس از دو سال رشد منفی، در سال گذشته رشد مثبت را تجربه کرد.

طبق اعلام بانک مرکزی روسیه، با در نظر گرفتن سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۸، تاثیر مثبت کوتاه مدت این مساله روی اقتصاد روسیه، رشد اشتغال و افزایش تقاضای تولیدات مصرفی و خدمات است.

 

منبع:راشاتودی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند