جدیدترین اخبار برجام امروز 15 مهر/ تعلیق برجام در پارلمان اروپا رای نیاورد

برجام

تعلیق احیای برجام در پارلمان اروپا با اختلاف زیاد در آرا رای نیاورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین اخبار برجام امروز جمعه ۱۵ مهر حاکی از این است که پارلمان اروپا خواستار ادامه مذاکرات است.

به نقل از ایسنا، الدار مامدوف، مشاور سیاسی سوسیال دموکرات‌ها در کمیته پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه در توییتی نوشت: تلاش‌ها برای استفاده از اعتراضات ایران برای تعلیق مذاکرات برجامی امروز در پارلمان اروپا به طرز چشم‌گیری ناکام ماند.

وی در ادامه عنوان کرد که متمم تعلیق مذاکرات برجامی با ۴۶۹ رای مخالف و ۸۸ رای موافق شکست خورده است.

الدار مامدوف در انتهای توییت خود نوشت: حمایت بزرگی از جوزپ بورل برای ادامه دادن تلاش‌ها جهت حصول توافق وجود دارد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره عنوان کرد: انتظار داریم که مذاکرات هسته‌ای ایران از اواسط نوامبر آینده ازسرگرفته شود.

ایران نیز بارها اعلام کرده است که به یک توافق خوب و عادلانه تمایل دارد و این آمریکایی‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند به تعهدات خود عمل کنند.

اگر آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، تحریم‌ها را بردارند و تضمین‌های لازم را به ایران بدهند تا با نقض برجام، به تعهدات خود پشت پا نزنند، دستیابی به توافق خوب امکان پذیر است.
طبق اظهارات مقامات ایرانی ؛ این توافق جدیدی نیست و همان برجام است،اگر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به تعهد خود عمل کنند فکر می‌کنم زمینه برای توافق خوب وجود دارد.

پارلمان اروپا روز گذشته هم‌چنین در قطعنامه‌ای خواستار تحقیقات درخصوص مرگ مهسا و اعمال تحریم علیه ایران شد که سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان این قطعنامه را مداخله جویانه و متضمن پیشداوری های یک جانبه و بی پایه در قبال جمهوری اسلامی ایران دانست.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند