پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام در طرح اشتغالزایی روستایی

پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام در طرح اشتغالزایی روستایی

معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی با نرخ سود صفر درصد در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد، گفت: بانک‌ها نیز همین میزان منابع را تخصیص خواهند داد.

حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه درباره وام طرح اشتغالزایی روستایی گفت: دو واحد درصد از نرخ سود به صورت یارانه پرداخت خواهد شد، در عین حال هر استانی که به دنبال اعتبار بیشتری است، می‌تواند شرایط را برای ارزان‌تر شدن منابع فراهم یابد، ضمن اینکه پرداخت یارانه، با پرداخت اولین قسط وام صورت می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: اشتغال روستایی و عشایری در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است؛ بر این اساس قرار است که از سوی صندوق توسعه ملی وام با بهره صفر درصد در اختیار بانک‌ها قرار گیرد که معادل همین ۵ هزار میلیارد تومان نیز، بانک‌ها منابع اضافه کرده و بنابراین این اعتبار به ده هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد، بنابراین نرخ سود ۹ درصدی برای اعطای این وام‌ها اختصاص می‌یابد.

پورمحمدی گفت: همچنین سازمان‌های برنامه و بودجه استان‌ها نیز باید ۳ درصد یارانه سود را پرداخت کنند، چرا که طبق قانون باید سود این وام، ۶ درصد باشد. بنابراین روسای سازمان‌های برنامه و بودجه باید از محل کمک‌های فنی و اعتباری خود، زمینه‌ساز ارزان‌تر شدن این وام را فراهم کنند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند