موضوعات داغ:

حمایت از کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی می‌شود

حمایت از کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی در سطوح تولید تا مصرف می‌شود.

علی کاظمی باباحیدری با توجه به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال ‘حمایت از کالای ایرانی’ افزود: حمایت از کالای ایرانی نه تنها بخش تولید را پویا و سرزنده نگه می‌دارد بلکه بازار مصرف را نیز به سمت ثبات و امنیت اقتصادی می‌کشاند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی، یکی از چالش‌های مهم اقتصاد کشور موانع رونق اقتصادی است که این چالش با تاکید بر خرید کالای ایرانی و توسعه رونق اقتصادی رفع می‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد: یکی از نیازهای بازار، استانداردسازی کالای تولیدی است و با حمایت از کالای ایرانی، برند و استانداردسازی باید از سوی تولید کننده محقق شود.

به گفته وی، رقابت پذیری در بازار و استانداردسازی باعث می‌شود کالای ایرانی در بازارهای بین المللی نیز مورد استقبال قرار گیرد و حتی باعث توسعه صادرات و ورود کالای ایرانی به بازارهای بزرگ شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات شورای اسلامی گفت: مبارزه با قاچاق کالا از وظایف حاکمیت است و در این راستا مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه به عنوان دستگاه‌های حاکمیتی بیشترین وظیفه را در مبارزه با قاچاق کالای خارجی دارند.

وی گفت: تاکید بر مصرف کالای داخلی در ادارات نیز تصمیم قابل قبول از سوی دولت است که به مرحله اجرا درآمده است.

رهبر معظم انقلاب سال 1397 را سال ‘حمایت از کالای ایرانی’ نام‌گذاری و ضمن تاکید بر اهمیت شتاب گرفتن تولید ملی، اقتصاد ملی و تعصب نسبت به مصرف جنس داخلی را ضرورتی برای اصلاح اقتصاد کشور برشمردند.

 

منبع: ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند