خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بیژن زنگنه: افزایش صادرات نفت بدون برجام شدنی است، اما بدون توافق با آمریکا خیر/ دروغ هر چقدر هم بزرگ باشد، مالیات ندارد!

حکم قضایی ۱۲ متهم در گمرک بندر بوشهر صادر شد

گمرک-بندر-قاچاق+تجارت نیوز

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور حکم پرونده باند رشا و ارتشاء در گمرک بندر بوشهر خبر داد و گفت: ۱۲ متهم این باند به حبس، شلاق، جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شدند.

علی جمادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت تاسوعا و عاشورای حسینی و با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی اظهار داشت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهیری و رئیس قوه قضاییه برخورد با متخلفان اقتصادی به ویژه کالای قاچاق و ارز در اولویت برنامه‌های دستگاه قضایی استان بوشهر قرار گرفته و شعب تخصصی برای تسریع در رسیدگی پرونده‌های این حوزه تعیین شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به متلاشی شدن شبکه رشا و ارتشاء در گمرک بوشهر خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده 12 متهم شبکه رشا و ارتشاء در دستور کار قرار گرفت و در مرحله تجدید نظر خواهی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان بوشهر رسیدگی و حکم قطعی تجدید نظر خواهی صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه متهم ردیف اول این پرونده اتهام اخذ رشوه به مبلغ یک‌میلیارد و 318 میلیون تومان بود تصریح کرد: متهم ردیف اول به 5 سال حبس، 74 ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال مأخوذه و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

جمادی، تحمل سه سال حبس و 74 ضربه شلاق و جزای نقدی معادل مال ماخوذه و انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال را حکم ردیف دوم این پرونده دانست و افزود: اتهام متهم ردیف دوم پرونده رشا و ارتشا گمرک بوشهر اخذ رشوه به مبلغ یک میلیارد و 50 تومان بود که با رعایت مقررات تخفیف حکم آن صادر شد.

وی با اشاره به صدور احکام متهمان ردیف‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم این پرونده بیان کرد: این متهمان با رعایت مقررات تخفیف مجازات هر کدام به تحمل دو سال حبس و 74 ضربه شلاق و جزای نقدی معادل مال مأخوذه و انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اتهام ردیف سوم پرونده رشا و ارتشاء گمرک بوشهر را اخذ رشوه به مبلغ 716 میلیون و 250 هزار تومان دانست و گفت: متهم ردیف چهارم مبلغ 518 میلیون و 890 هزار تومان، متهم ردیف پنجم 250 میلیون تومان و متهم ردیف ششم مبلغ 181 میلیون تومان رشوه دریافت کرده بود.

جمادی با بیان اینکه متهم ردیف هفتم این پرونده به 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال ماخوذه، انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال محکوم شد افزود: این متهم علاوه بر این به سبب معاونت در تحقق جرائم رشا و ارتشا از طریق وصول و ایصال وجه به پنج سال حبس و 20 ضربه شلاق نیز محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اتهام ردیف 7 را اخذ رشوه به مبلغ 149 میلیون و 300 هزار تومان دانست و با اشاره به صدور احکام متهمان ردیف‌های هشتم و نهم و یازدهم و دوازدهم خاطر نشان کرد: هر کدام به تحمل شش ماه حبس و ضبط مال ناشی از ارتشاء یا معادل آن در حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی بیان کرد:این افراد به ترتیب به اتهام‌های پرداخت رشوه به مبلغ 210 میلیون تومان، پرداخت رشوه به مبلغ 120 میلیون تومان، پرداخت رشوه به مبلغ 80 میلیون تومان و چهار عدد سکه تمام بهار آزادی، پرداخت رشوه به مبلغ 80 میلیون تومان، محکوم شدند.

جمادی به اتهام ردیف دهم پرونده باند رشا و ارتشاء در گمرک بندر بوشهر پرداخت و تصریح کرد: با اعمال مقررات تخفیف مجازات به پرداخت 80 میلیون ریال جزای نقدی بدل از 74 ضربه شلاق و ضبط مال ناشی از ارتشاء به اتهام پرداخت رشوه به مبلغ 110 میلیون تومان و یک دستگاه گوشی تلفن همراه اپل صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر، دادگاه دادنامه تجدیدنظر خواسته را منطبق با موازین قانونی دانست و گفت: با توجه به محتویات پرونده و با نظر به عمده دفاعیات متهمان و وکلای آنان، دادگاه دادنامه تجدیدنظر خواسته را منطبق با موازین قانونی دانسته و ایراد و اعتراضی که موجبات نقض آنرا فراهم کند از ناحیه تجدیدنظرخواهان بعمل نیامد و به رای صادره از حیث صحت مبانی استدلال و رعایت تشریفات آیین دادرسی نیز اشکالی که موجبات نقض یا بی اعتباری رأی باشد وجود ندارد و در نهایت رای قطعی صادر شد.

 

منبع: تسنیم

نظرات