خدمات ۲۴ساعته کارکنان گمرک به زائران حسینی

کارکنان گمرک ایران به صورت شبانه‌روزی به میلیون‌ها زائر حرم اباعبدالله‌الحسین (ع) عبوری از مرزهای کشور خدمات ارائه می‌دهند.

خدمات ۲۴ساعته کارکنان گمرک به زائران حسینی

با توجه به نزدیک شدن به روز اربعین سیل زائران حسینی به سوی کربلا افزایش یافته است و گمرکات مرزی مهران، شلمچه و چزابه خدمات لازم برای تمامی زائران و گمرکات میرجاوه، آستارا، بیله‌سوار و… به هزاران زائر اتباع خارجی عبوری از ایران نیز خدمات ارائه می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسئولان گمرکات کشور تمهیدات ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده‌اند و در تلاش بوده‌اند که معطلی برای زائران به صفر برسد. همچنین مسافران توسط ماموران گمرک کنترل و با دستگاه‌های X-ray مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

️در همین حال، در روزهای اخیر هزاران نفر از زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) از گمرکات فرودگاه‌های کشور عازم عتبات عالیات شده‌اند و از خدمات گمرک فرودگاهی نیز استفاده کرده‌اند.

لازم به ذکر است که تمام گمرکات مرزی تا بازگشت زائران از کربلا به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود.

️گفتنی است که گمرک ایران با ابلاغ بخشنامه‌ای به گمرکات سراسر کشور، تمهیدات لازم را برای تسهیل، تسریع و جلوگیری از ازدحام در گمرکات مرزی خروجی در اربعین حسینی ابلاغ کرد. بر اساس این بخشنامه و با توجه به جلسه مشترک گمرک با ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات، در راستای ارائه خدمات به زائران اربعین امام حسین (ع) و به منظور تسهیل، تسریع و جلوگیری از ازدحام در گمرکات مرزی خروجی برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

 

منبع: مهر


این مطلب را به اشتراک بگذارید