کد خبر: 128194

خرید تضمیمی گندم از کشاورزان آغاز شد

خرید تضمیمی گندم از کشاورزان آغاز شد

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی از شروع فصل جدید خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد. امیرحسین نظری با بیان اینکه خرید تضمینی این محصول در ۳ استان کشور آغاز شده است، افزود: سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس استان‌هایی هستند خرید تضمینی فعلا در آنها اجرایی شده است. وی تصریح کرد: از ۱۴

سرویس گزیده‌ها -

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی از شروع فصل جدید خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد.
امیرحسین نظری با بیان اینکه خرید تضمینی این محصول در ۳ استان کشور آغاز شده است، افزود: سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس استان‌هایی هستند خرید تضمینی فعلا در آنها اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: از ۱۴ فروردین‌ماه تا روز گذشته ۴ هزار و ۳۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.
نظری ادامه داد: خرید تضمینی گندم تا اواخر مهرماه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که امسال ۱۱ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.
مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی میزان خرید تضمینی سال گذشته را ۱۱٫۵ میلیون تن اعلام و بیان کرد: میزان پیش‌بینی خرد تضمینی امسال ۱۱ میلیون تن است اما این امکان هم وجود دارد که میزان تحقق بیش از این آمار باشد.
به گزارش آنا،وی درباره نرخ خرید تضمینی این محصول هم از کشاورزان خاطر نشان کرد: نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی یک هزار و ۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم گندم دوروم یک هزار و ۳۳۰ تومان اعلام شده است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.57)
1334.3
7.55
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.