خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری + جزئیات و جدول

خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری + جزئیات و جدول

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از اجرای طرحی تحت عنوان خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری، تا سقف ۳۰ میلیون تومان خبر داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، چند ماهی است که بازار خرید و فروش لوازم خانگی در رکود قابل توجهی قرار گرفته و مردم چندان تمایلی به خرید لوازم خانگی ندارند.

البته افزایش قیمت‌ها در انواع لوازم خانگی آنهم در طول چند ماه اخیر بر بی رغبتی مردم در خرید کالا بی‌تأثیر نبوده است و همین امر عاملی شده با افزایش قیمت دلار تولیدکنندگانی که مدام بر طبل افزایش قیمت‌ها در لوازم خانگی می‌زدند دست از افزایش قیمت‌ها برداشته و در قالب طرح‌های مختلف سعی در فروش کالاهای خود کنند، با این وجود تورم موجود در جامعه و کاهش توانایی مالی مردم عاملی شده ه تا کمتر سراغ خرید لوازم خانگی نو بروند و بیشتر ترجیح دهند کالاهای قدیمی خود را تعمیر کنند.

در همین زمینه انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از اجرای طرحی تحت عنوان خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری تا سقف ۳۰ میلیون تومان خبرداده است تا در قالب آن تا حدودی رکود خرید لواز خانگی کاهش پیدا کند.

بنا بر اعلام عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، با همکاری تولیدکنندگان تفاهمنامه‌ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد شده تا امکان فروش اعتباری کالاهای لوازم خانگی فراهم شود.

متقاضیان خرید اعتباری کالا می توانند با مراجعه به بانک قرض الحسنه مهر ایران اعتبار سنجی شده و کارت های اعتباری تا سقف ۳۰ میلیون تومان دریافت می کنند (تسنیم).

طرح ملی لوازم خانگی!

در این میان اما بعد از خودروی ملی، ظاهرا نوبت به لوازم خانگی ملی رسیده است. طرحی با عنوان «سند راهبردی صنعت لوازم خانگی» در وزارت صمت در حال بررسی است که تمرکز آن بر جایگزینی سریع تولید داخل با خارج و تامین نیاز کشور با تولید انواع محصولات داخلی است. طرحی که در صورت تصویب آن احتمالا واردات لوازم خانگی به ایران ممنوع می‌شود.

محمد حسین اسلامیان، نائب‌رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز گفته است که معنای این سند راهبردی ملی شدن لوازم خانگی و ممنوعیت واردات لوازم خانگی خارجی به کشور است.

مطالعه متن کامل گزارش طرح ملی لوازم خانگی در ایران کلید خورد، پیشنهاد می‌شود.

آخرین اخبار حوزه صنایع و معادن را در صفحه صنعت و معدن تجارت‌نیوز بخوانید.

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند