پیوندی اعلام کرد:

خسارت 60 هزار میلیارد ریالی سیل

خسارت 60 هزار میلیارد ریالی سیل

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۲۸۰ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده و ۱۰۷ هزار نفر نیز اسکان یافته اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور دیشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری در خصوص چگونگی توزیع کالا در نقاط سیل زده گفت: در حال حاضر مشکل تأمین اقلام زیستی و امدادی نداریم و برخی مشکلات موجود مربوط به توزیع است. امیدواریم با کمک دستگاه‌های مسئول، برقراری نظم و آرامش بیشتر این مشکلات نیز مرتفع شده و موفق به امداد رسانی کامل شویم.

وی افزود: هلال احمر همراه با دیگر نیروهای امدادی ازجمله سپاه، ارتش، سمن‌ها و خیریه‌ها در حال امدادرسانی است. تمامی دستگاه‌ها در کنار یکدیگر در حال هم افزایی هستند تا در مناطقی که کالا توزیع شده مجدداً توزیع نداشته باشیم.

پیوندی تصریح کرد: تاکنون ۲۸۰ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده و ۱۰۷ هزار نفر نیز اسکان یافته یافته‌اند. ۶ فروند هلیکوپتر هلال احمر نیز در فرایند توزیع کالا در حال استفاده هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مدیریت بحران به یک تعامل چندگانه و هماهنگی همه دستگاه‌ها نیاز دارد، تصریح کرد: خوشبختانه بر اساس قانون مدیریت بحران وظیفه همه دستگاه مشخص است و همگی به صورت واحد در حال خدمت هستند. هلال احمر نیز در حد توان خود در حال خدمت رسانی است و مدیریت بحران تنها بر عهده هلال احمر نیست بلکه نیازمند همکاری تمامی نهادها است.

پیوندی افزود: هلال احمر پک های یک ماهه و ۷۲ ساعته برای خانوارها دارد و میان سیل زدگان توزیع شده است.

وی با توضیح جزئیاتی درباره خسارات وارد شده به مناطق سیل زده بیان کرد: تاکنون ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت به استان‌های گلستان، لرستان خوزستان، ایلام و دیگر مناطق درگیر سیل وارد شده و ۷۰ تن نیز جان باخته اند.

پیوندی در پایان تاکید کرد: از همیاری تمامی هموطنان کمال تشکر را داریم و تقاضا دارم تا مردم با کمک‌های خود در کنار دستگاه‌های امدادرسان و هموطنان سیل زده باشند.

منبع: مهر 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند