خشم تیلرسون از اخراجش توسط ترامپ

رکس تیلرسون، وزیر خارجه برکنار شده آمریکا در حالی‌که هیجانی و خشمگین نشان می‌داد، بدون نام بردن از دونالد ترامپ اعلام کرد تا پایان ماه مارس جاری از سمتش کنار خواهد رفت.

خشم تیلرسون از اخراجش توسط ترامپ

رکس تیلرسون، وزیر خارجه برکنار شده آمریکا در نخستین واکنش رسمی در حالی که هیجانی و خشمگین نشان می‌داد، بدون نام بردن از دونالد ترامپ از نحوه واگذاری سمتش به مایک پمپئو سخن گفت و اعلام کرد تا پایان ماه مارس جاری از سمتش کنار خواهد رفت. ترامپ صبح امروز در توییتی از تصمیمش برای اخراج تیلرسون خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تیلرسون ظهر سه‌شنبه (۱۳ مارس – ۲۲ اسفند) در حالی که کاملا هیجانی به نظر می‌رسید در برابر خبرنگاران ظاهر شد و گفت پس از شنیدن خبر برکناری‌اش با ترامپ صحبت کرده و از نیمه شب سه‌شنبه تمامی اختیارات خود به عنوان وزیرخارجه را تحویل معاون اولش خواهد داد.

او همچنین گفت با جان کلی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری آمریکا درباره چگونگی تحویل مقامش به مایک پمپئو مشورت کرده است.

تیلرسون بر خلاف عرف معمول بدون نام بردن از ترامپ از همه مقام‌های وزارت خارجه درخواست کرد تا زمان انتقال مسئولیت به وزیر خارجه جدید بر سر کار خود بمانند.

تیلرسون که بامداد امروز از سفر طولانی خود به آفریقا بازگشته بود در سخنان خود همچنین از علت اصلی اخراجش اظهار بی‌اطلاعی کرد.

این در حالی است که صبح امروز و بعد از اعلام برکناری تیلرسون گفت این دو در مسائلی مانند پرونده هسته‌ای ایران با هم اختلاف داشتند و او تصور می‌کند که اکنون تیلرسون راضی‌تر باشد.

 

منبع: صدای ایران


این مطلب را به اشتراک بگذارید