تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خط تولید بستنی عروسکی و قیفی متوقف شد؟

خط تولید بستنی عروسکی و قیفی متوقف شد؟

یک مقام بخش خصوصی از توقف خط تولید بستنی عروسکی و قیفی خبر داد و گفت: در بخش فنی خط تولید بستنی قیفی و عروسکی اختلالی ایجاد شده و همین عامل باعث شده که بستنی عروسکی و قیفی فعلا به بازار عرضه نشود.

به گزارش تجارت‌نیوز، برای اولین بار یک شرکت لبنیاتی، کار خود را با شکل و شمایل‌ انواع بستنی‌های محبوب از جمله عروسکی، قیفی در دل مردم جا کرد. حالا یک مقام بخش خصوصی از توقف خط تولید بستنی عروسکی و قیفی خبر داده است. البته برخی از کاربران فضای مجازی نیز چندی پیش از نایاب شدن برخی بستنی‌ها خبر داده بودند؛ حال واقعا چرا بستنی‌های عروسکی و قیفی در یخچال سوپرمارکت‌ها نایاب شده است؟

در همین حال یک مقام آگاه درباره چرایی نایاب شدن بستنی قیفی و عروسکی در بازار به تجارت‌نیوز می‌گوید: در بخش فنی خط تولید بستنی قیفی و عروسکی اختلالی ایجاد شده و همین عامل باعث شده که بستنی عروسکی و قیفی فعلا به بازار عرضه نشود.

البته در چند روز اخیر نیز موضوع کمبود کره در بازار سر و صداهایی را در فضای مجازی ایجاد کرده و ممکن است یکی از دلایل توقف تولید برخی بستنی‌ها نیز به کمبود کره مربوط باشد.

کمبود کره علت اصلی عدم تولید بستنی

همچنین یک فعال اقتصادی که تمایل نداشت نامش در این خبر مطرح شود در پاسخ به این پرسش که چرا خط تولید برخی تولیدکنندگان بستنی متوقف شده است؟ به تجارت‌نیوز می‌گوید: علت توقف در خطوط تولید برخی تولیدکنندگان بستنی‌ها به کمبود کره ارتباط دارد. متاسفانه برخی شرکت‌ها، بزرگترین دریافت‌کننده ارز 4200 تومانی هستند و پرونده‌هایی ‌در این رابطه در سازمان بازرسی کشوری تشکیل شده است. با آن که افراد بیشترین ارز را بابت واردات کره از بانک مرکزی اخذ کرده‌اند اما خودشان با معضل کمبود کره رو به رو شدند؛ چرا که از ارز دولتی به جای واردات کره در بخش‌های دیگر استفاده کرده‌اند.

هر چند که در این رابطه یک مقام بخش خصوصی به تجارت‌نیوز می‌گوید: شرکت‌های لبنی از جمله تولیدکننده بستنی‌های عروسکی و قیفی با کمبود کره رو به رو نیستند؛ چرا که کمترین کره در بستنی‌های بی‌کیفیتی مثل عروسکی و قیفی استفاده می‌شود و بیشترین استفاده کره در محصولات دیگر است.

کمبود بستنی عروسکی نداریم!

در عین حال برای شفاف‌سازی کمبود بستنی‌های نوستالژی ابوالفضل پایداری، یک تولیدکننده بستنی به این پرسش که چرا بستنی عروسکی و قیفی در بازار نایاب شده است؟ به تجارت‌نیوز پاسخ می‌دهد و این طور می‌گوید که «عرضه بستنی به طور مستقیم انجام می‌شود و در تولید بستنی عروسکی و قیفی کمبود نداریم!»

آخرین پیگیری‌های تجارت‌نیوز از تولیدکنندگان بستنی این نتیجه را به همراه داشته که هرچند این کمبود در چند روز اخیر به دلیل مشکلات در خط تولید برخی تولیدکنندگان رخ داده اما به گفته فعالان بازار احتمالا این مشکل تا چند روز آینده برطرف خواهد شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند