ایران بروکر
خبر فوری : افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها/ کدام دهک‌ها مشمول طرح می‌شوند؟

خودروهای دپو شده با ثبت سفارش‌های جعلی تحویل سازمان تملیکی می‌شود

تجارت نیوز

مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد که خودروهای در گمرک مانده با ثبت سفارش‌های جعلی، تحویل سازمان اموال تملیکی می‌شود.

مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد که خودروهای در گمرک مانده با ثبت سفارش‌های جعلی، تحویل سازمان اموال تملیکی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام گمرک ایران، فریده زبیدی، مدیرکل مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران، در رابطه با ترخیص خودروهای سواری موجود در گمرکات اجرایی، بخشنامه‌ای صادر کرد.

براساس آنچه که در این بخشنامه آمده است، پرونده قاچاق خودروهای ثبت سفارش تایید نشده توسط وزارت صنعت، در شعبه ۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی قرار دارد، به هیچ عنوان مشمول مصوبات هیات وزیران و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ترخیص خودروهای در گمرک مانده نمی‌شود.

در این بخشنامه تاکید شده است که در گمرکات از هرگونه اقدام در خصوص ترخیص خودروهای موضوع پرونده‌های قاچاق ثبت سفارش‌های تایید نشده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در چارچوب مصوبات هیات وزیران به طور جد خودداری شود.

همچنین در گمرکات، باید از اعلام و تحویل خودروهای موجود موضوع پرونده قاچاق مرتبط با ثبت سفارش‌های تایید نشده، به عنوان کالای متروکه به نمایندگی‌های سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی جلوگیری و خودروهای قاچاق مورد نظر باید در راستای اعمال ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تحویل نمایندگی‌های مذکور شوند.

3046683

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند