دادگاه آلمان به نفع بانک ملی ایران رای صادر کرد

دادگاه آلمان به نفع بانک ملی ایران رای صادر کرد

دادگاه آلمانی دستور داد تا شرکت مخابراتی دویچه تلکام، خدمات اینترنتی و تلفن بانک ملی ایران در هامبورگ را دوباره وصل کند.

دادگاهی در آلمان به شرکت دویچه تلکام این کشور که تقریبا یک شرکت دولتی تامین کننده مخابراتی است دستور داد تا خدمات مرتبط با اینترنت و تلفن بانک ملی ایران را در شعبه هامبورگ دوباره وصل کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیش از این شرکت مخابراتی دویچه بطور ناگهانی خدمات اینترنت و تلفن بانک ملی و دو بانک دیگر ایرانی را در اوایل ماه گذشته میلادی به دلیل تحریم های آمریکا علیه موسسات مالی ایران و نیز تردید در مورد عدم توانایی بانک ملی در پرداخت هزینه‌های مرتبط با خدمات را قطع کرده بود.

بر همین اساس، دادگاه منطقه هامبورگ در حکم اولیه خود دستور وصل مجدد خدمات به بانک ملی ایران را از سوی شرکت مخابراتی دویچه تلکام داد و اعلام کرد که توجیه دویچه تلکام برای قطع این خدمات بدون اطلاع‌رسانی کافی نبوده است؛ ضمن اینکه بانک ملی تا کنون تعهدادت خود را انجام داده و منابع کافی دارد.

اقدام شرکت مخابراتی دویچه تلکام در جهت قطع خدمات برای بانک ملی درحالی است که این بانک پیشنهاد پرداخت صورتحساب یکساله خود را به صورت پیشاپیش داده بود. البته رسانه‌های آلمانی اعلام کردند که اقدام دویچه تلکام به دلیل ترس از جریمه شرکت فرعی آن به نام T-Mobile در ایالات متحده به دلیل نقض تحریم‌های واشنگتن علیه ایران صورت گرفته بود.

بر پایه این گزارش روزنامه اقتصادی هاندلزبلات، اقدام دویچه تلکام را یک بدبینی توصیف کرد و دولت آلمان و بانک مرکزی این کشور را متهم به انجام هیچ کاری برای اطمینان دادن به بانک ملی برای پرداخت‌های قانونی به موسسات آلمانی کرد.

 

منبع: دِر اسپیگل آلمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند