دژپسند مطرح کرد:

برنامه دولت برای توسعه بازار سرمایه / دارا سوم می‌آید

برنامه دولت برای توسعه بازار سرمایه /  دارا سوم می‌آید

وزیر اقتصاد با اعلام عرضه دارا سوم در بورس گفت: دولت برنامه هایی دارد که بازار سرمایه را به عنوان یکی از ارکان تامین مالی اقتصاد کشور‌ و شاید در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان تامین مالی اقتصاد کشور برساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت برنامه‌‎هایی دارد که بازار سرمایه را به عنوان یکی از ارکان تامین مالی اقتصاد کشور،‌ و شاید در آینده ای نه چندان دور به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان تامین مالی اقتصاد کشور برساند؛ پس برای تحقق این هدف لازم است در جهات گوناگون برنامه‌ریزی کند و پوشش دهد.

او افزود: برخی گمان می‌کنند دولت برای حمایت از بورس باید دارایی‌های خود را واگذار کند؛ چنین چیزی نیست و البته اگر دولت شرکت‌ها و دارایی‌ها متعلق به خود را واگذار کند موجب می‌شود که مجرای مطمئنی شکل گیرد؛ پس دولت باید با برنامه‌ای چند بعدی بازار سرمایه را قوام ببخشد، تا زمانی که می‌خواهیم تجدید منابع برای سرمایه و تولید کنیم به بازار سرمایه نیاز داریم. پس باید بازار سرمایه از عمق لازم برخوردار باشد.

او با بیان اینکه دارا سوم به بورس عرضه خواهد شد، اظهار کرد: اطلاعات بیشتر در این موضوع بعدا اطلاع رسانی خواهد شد.

دژپسند در پایان گفت: اقتصاد ایران در چند سال گذشته به قابلیت‌هایی رسیده که به رغم همه فشارها و تحریم‌ها برنامه های دشمن را نقش بر آب کرده است.

منبع: سنا 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند