دردسر جدید تولیدکنندگان تخم‌مرغ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

دردسر جدید تولیدکنندگان تخم‌مرغ

تخم‌مرغ دوباره گران می شود؟

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه کارتن و شانه تخم‌مرغ به سختی یافت می‌شود،گفت: نامه‌ای به وزیر صنعت نوشته و خواستار رسیدگی به این مساله شده‌ایم.

ناصر نبی‌پور با بیان اینکه با وضعیت ایجاد شده برای بازار نهاده‌ها، ادامه تولید کار دشواری است، گفت: قیمت کارتن و شانه تخم‌مرغ افزایش چشمگیری داشته است البته به شرط اینکه بتوان این محصولات را پیدا کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،نبی‌پور با بیان اینکه کارتن و شانه در بازار به شدت کمیاب شده است، افزود: قیمت کارتن از ۷۰۰ تومان با افزایش ۴ برابری به ۳۰۰۰ تومان رسیده و قیمت شانه هم که بین ۶۰ تا ۱۰۰ تومان بوده به ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان رسیده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: در این راستا نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشته و اعلام کرده ایم با وضعیت ایجاد شده باید تخم مرغ های تولیدی خود را چگونه بسته بندی و عرضه کنیم؟ اما هنوز جوابی به این نامه داده نشده است.

نبی پور گفت: کارخانجات اعلام می کنند مواد اولیه برای تولید کارتن و شانه ندارند و برخی از کارخانجات نیز تعطیل شده اند.

وی میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری بین ۷۴۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان اعلام کرد و از توزیع تخم مرغ در میادین میوه و تره بار برخی استانها مانند اصفهان، قزوین و تهران خبر داد.

این فعال بخش خصوصی افزود: در قزوین هر شانه تخم مرغ به قیمت ۱۴ هزارتومان، تهران ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان تا ۱۵ هزارو ۷۰۰ تومان و اصفهان ۱۶ هزارتومان توزیع می شود.

نبی پور درباره اینکه با توجه به افزایش تقاضا و مصرف در مهرماه آیا احتمال مواجه شدن با شوک قیمتی در بازار تخم مرغ وجود دارد؟، گفت: اگر با بیماری مواجه نباشم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

 

منبع:مهر

نظرات