عضو انجمن صنایع سلولزی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

دستمال کاغذی گران شد

دستمال کاغذی گران شد

عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی از افزایش ۲۲ درصدی قیمت دستمال کاغذی خبر داد و گفت: با برخی سندسازی‌ها نظر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر افزایش قیمت دستمال کاغذی را جلب کردند. با این گرانی، قیمت یک بسته دستمال کاغذی به حدود ۱۰ هزار تومان می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی از افزایش غیرمنطقی قیمت دستمال کاغذی  خبر داد.

به گفته فعالان بازار چنانچه قیمت دستمال کاغذی در شرایط کرونایی افزایش یابد، تقاضا برای خرید دستمال کاغذی کاهش و در نهایت بهداشت مردم به خطر می‌افتد. واقعا در این شرایط حساس ماجرای گران شدن دستمال کاغذی در شب عید چیست؟

سامان سارنگ‌پور معتقد است: هیچ منطقی پشت این گرانی قیمت دستمال کاغذی نیست. برخی  نظر سازمان حمایت را مبنی بر افزایش قیمت دستمال تیشو (کاغذتیشو یکی از مواد اصلی در تولید محصولات بهداشتی است) جلب کردند. بهانه‌هانشان این است که قیمت خمیر دستمال کاغذی در سال ۲۰۲۱ و در سطح جهان گران شده و این در حالی است که خمیر دو ماه و نیم طول می‌کشد تا به ایران برسد!

تجار مدارک بازرگانی را دستکاری کردند

عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی به تجارت‌نیوز گفت: قیمت دستمال تیشو (یکی از مواد اصلی در تولید محصولات بهداشتی است) ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود حالا با ۲۲ درصد افزایش به قیمت ۲۹ هزار تومان رسیده است. یعنی پیش‌بینی می‌شود قیمت یک بسته شامل جعبه ۱۰ تایی دستمال کاغذی( ۲۰۰ برگی) در شب عید به ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد. سوال ما این است که چرا عده‌ای قصد دارند به هر بهانه‌ای کام مردم را در شب عید تلخ کنند.

سارنگ‌پور درباره وضعیت تولید دستمال به تجارت‌نیوز گفت: تا دیروز برخی تجار علت کمبود برخی اجناس را تحریم عنوان می‌کردند و نمی‌توانستیم مواد اولیه بخریم. حالا چطور شد که با افزایش دو هفته‌ای قیمت خمیر نظر مسئولان نسبت به افزایش قیمت دستمال کاغذی جلب شد؟ این ابهام بزرگی است و احتمالا برخی افراد مدارک بازرگانی‌ خود را دستکاری کردند. با افزایش ۲۲ درصدی قیمت تیشو پیش‌بینی می‌شود قیمت هر بسته دستمال کاغذی به حدود ۱۰ هزار تومان برسد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند