ایران بروکر

بایدن با لغو محرمانگی اسناد مربوط به منشا کووید موافقت کرد

بایدن

رئیس جمهور ایالات متحده لایحه‌ای را امضا کرد که به دولت فدرال دستور می‌دهد تا محرمانگی اسناد مربوط به پیدایش منشا همه‌گیری کووید-۱۹ را لغو کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل آر.تی، اگرچه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تاکید کرد که جامعه اطلاعاتی آمریکا، اطلاعات زیادی را تا حد ممکن به اشتراک خواهد گذاشت، اما رئیس جمهور از افشای اطلاعاتی که ممکن است به امنیت ملی آسیب بزند محافظت خواهد کرد.
کاخ سفید از احتمال “پیوندهای بالقوه” بین ویروس کووید و آزمایشگاه تحقیقاتی با امنیت بالا در چین سخن به میان آورد.
این قانون، دفتر رئیس اطلاعات ملی را به انتشار اطلاعات در مورد منشأ بحران بهداشتی ملزم و تصریح می‌کند که گزارش محرمانه‌شده باید ظرف ۹۰ روز به قانون‌گذاران ارائه شود.
بایدن گفت : ما باید به ریشه های کووید-۱۹ بپردازیم تا مطمئن شویم که می‌توانیم بهتر از همه گیری‌های آینده جلوگیری کنیم.

کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی پیشتر در مصاحبه با برت بایر، مدیر شبکه فاکس نیوز گفته بود، تلاش اف‌بی‌آی برای مشخص کردن اینکه منشا همه‌گیری کووید-۱۹ کجا بوده، ادامه دارد، اما خیلی از جزئیات مربوط به این تحقیقات، محرمانه هستند.
او مدعی شد: اف‌بی‌آی از مدتی پیش این ارزیابی را داشته که “محتمل‌ترین منشا این همه‌گیری حادثه آزمایشگاهی بالقوه در شهر ووهان چین” بوده است.

مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این، به اتفاق آرا به لغو محرمانه بودن اطلاعات مرتبط با منشاء ویروس کرونا رای داد. رای‌گیری در این باره با ۴۱۹ رای موافق (به اتفاق آرا) پایان یافت و به تصویب نهایی کنگره رسید و به دفتر جو بایدن ارسال شد. کاخ سفید نیز اعلام کرد که موضوع در حال بررسی است.

منبع: ایسنا

مطالعه کنید
مرگ بیش از 75 هزار نفر در ایران به دلیل تاخیر در واکسیناسیون کرونا!
نظرات