دلیل عدم استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا

رییس اتحادیه بنکداران تهران در رابطه با عرضه برنج هندی در سبد کالایی گفت: برنج عرضه شده در سبد کالا وارداتی بوده و این کار در راستای حمایت از تولید داخلی نیست. محمد آقا طاهر  اظهار کرد: دولت برای رفع نیاز مردم در سبد کالایی از برنج دم دستی خود استفاده کرد. وی تصریح کرد:

رییس اتحادیه بنکداران تهران در رابطه با عرضه برنج هندی در سبد کالایی گفت: برنج عرضه شده در سبد کالا وارداتی بوده و این کار در راستای حمایت از تولید داخلی نیست.

محمد آقا طاهر  اظهار کرد: دولت برای رفع نیاز مردم در سبد کالایی از برنج دم دستی خود استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در سبد کالا از چند نوع برنج هندی که درجه یک نیست استفاده شده است. بنابراین برخی اظهارات در رابطه با حمایت از فردی خاص برای عرضه برنج قابل تایید نیست.

او ادامه داد: از سوی دیگر استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا احتمال افزایش قیمت آن در بازار را قوت می‌بخشید و به همین دلیل دولت در سبد کالا از برنج ایرانی استفاده نکرد.

آقا طاهر با اشاره به حجم مناسب برنج در کشور افزود: در حال حاضر برنج درجه یک ایرانی به صورت عمده کیلویی 7000 تا 8000 تومان به فروش می‌رسد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: گروهی از نمایندگان مجلس و رییس مجمع واردات برنج به هند سفر کردند و نام چهار محصول ایراد‌دار برنج هندی را بعد از بررسی‌های به عمل آمده اعلام کرده‌اند.

سبد کالا شامل 10 کیلوگرم برنج، چهار کیلوگرم مرغ، دو بطری روغن مایع، دو بسته پنیر بسته بندی شده و 24 عدد تخم مرغ است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند