دولت هند مجوز واردات نفت ایران با نفتکش‌ها را صادر کرد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

دولت هند مجوز واردات نفت ایران با نفتکش‌ها را صادر کرد

منابع مطلع در دولت هند از تداوم خرید نفت خام ایران از سوی پالایشگاه‌های دولتی این کشور با کمک نفتکش‌ها و بیمه‌های ایرانی خبر دادند.

منابع مطلع در دولت هند از تداوم خرید نفت خام ایران از سوی پالایشگاه‌های دولتی این کشور با کمک نفتکش‌ها و بیمه‌های ایرانی خبر دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، منابع مطلع روز دوشنبه گفتند که هند به پالایشگاه‌های دولتی خود این امکان را داده تا واردات نفت ایران را با نفتکش‌ها و بیمه‌های ایرانی ادامه دهند. این در حالی است که دو شرکت‌ معروف حمل‌ونقل دریایی هند به دلیل تحریم‌های آمریکا، سفر به ایران را متوقف کرده بودند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» تلاش‌های دهلی نو برای حفظ جریان نفت ایران اقدامی شبیه به چین است که خریداران نفت در این کشور تقریبا تمام واردات نفت خود را به کشتی‌های متعلق به شرکت ملی نفت ایران انتقال می‌دهند.

بر اساس این گزارش، این اقدام‌ دو خریدار بزرگ نفت خام ایران (هند و چین) نشان می‌دهد که ایران احتمالا از نوامبر (آبان) سال جاری و زمانی که تحریم‌های آمریکا علیه بخش نفتی آغاز می‌شود، به طور کامل از بازارهای جهانی نفت جدا نخواهد نشود.

یک منبع دولت هند در این زمینه به رویترز گفت: «وزارت حمل و نقل به پالایشگاه‌ها این مجوز را داده که به خرید نفت ایران بر اساس مبنای هزینه، بیمه و حمل‌ونقل ادامه دهند».

رویترز نوشت: هند می‌خواهد به خرید نفت از ایران ادامه دهد، زیرا تهران تقریبا حمل و نقل رایگان و اعتبارنامه طولانی مدت را ارائه می‌دهد. به موجب قرارداد موسوم به «سی‌ای‌اف»، ایران با تامین حمل‌ونقل و بیمه، پالایشگاه‌های هندی را قادر می‌سازد با وجود عدم دسترسی به بیمه‌های شرکت‌های غربی به واسطه محدودیت‌های اعمال شده توسط واشنگتن، به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

«سانجی سانیال» مشاور ارشد دولت هند در وزارت اقتصاد این کشور نیز روز یکشنبه اعلام کرد، دهلی نو برای مقابله با هرگونه پیامد تحریم‌های آمریکا علیه ایران آماده است و اقدامات لازم و آماده سازی برای هرگونه سناریو را پیش‌بینی کرده است.

گفتنی است، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پس از خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای در اقدامی که مخالفت‌های گسترده را به همراه داشته است مجددا دستور اعمال محدودیت‌های اقتصادی علیه ایران را صادر کرد.

 

منبع: فارس

نظرات