دولت یارانه کرونا می‌دهد / بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر

دولت یارانه کرونا می‌دهد / بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به آسیب‌ها و تبعات بیماری کرونا در کشور گفت: دولت بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر و فاقد درآمد ثابت جامعه اختصاص داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از آزادراه شهید همت در استان البرز اظهار داشت: براین اساس کسانی را که شغل خاصی برای تامین درآمد ثابت ندارند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده‌اند که تا پایان اسفند ماه جاری یک بسته حمایتی اختصاص یافته و به آنان مبالغی پرداخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای کسانی که مشاغلی داشتند و اکنون دچار مشکل شده‌اند با سازوکارهای تعریف شده، تسهیلات کم‌بهره با دوره تنفسی سه ماهه پیش‌بینی شده است.

نوبخت بیان داشت : تلاش دولت براین است که با همه تنگناهای بودجه‌ای که دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط خاص تحمیل کرده‌اند به مردم و بیماران کمک شود.

وی در خصوص اقدامات انجام گرفته برای پیشگیری و مهار کرونا در کشور گفت: اکنون به دستور رییس‌جمهوری اقداماتی در حال انجام است، تامین اعتبار برای ستاد ملی مبارزه با کرونا و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله این اقدامات است.

نوبخت بیان داشت: همچنین تجهیز بیمارستان‌ها با هدف درمان و مهار کرونا از برنامه‌های اجرایی است، هفته گذشته ۵۳۰ میلیارد تومان اعتبار به عنوان تنخواه در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفت.همچنین ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران اختصاص یافت که در مجموع تاکنون یک هزارو ۳۵۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.

معاون رییس‌جمهوری اظهار داشت : دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط که بیماری کرونا مشکلاتی برای جهان و ایران به وجود آورده، حاضر نیستند از فشار تحریم‌ها بکاهند و حتی با سخت‌دلی بر میزان تحریم‌ها افزوده‌اند.

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه از افتتاح پروژه ادامه آزاد راه شهید همت تا پایان هفته آینده خبر داد.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید-۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از 120 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند