دو واحد تولیدی جدید در منطقه آزاد ارس افتتاح شد

دو واحد تولیدی جدید در منطقه آزاد ارس افتتاح شد

با هدف بی‌نیازی کشور از واردات و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو واحد تولیدی جدید در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از فرینا، شرکت‌های تعاونی افتتاح شده، محصولاتی را تولید می‌کنند که پیش‌تر جزو محصولات وارداتی کشور محسوب می‌شد و با فعالیت این واحدهای تولیدی، ایران تا حد زیادی از واردات این محصولات بی‌نیاز خواهد شد.

شرکت آذرتجهیز طب ارس، فعالیت خود را با تولید انواع دستکش‌های طبی از جمله دستکش‌های جراحی، معاینه و نیترین آغاز کرده است و ظرفیت تولید این واحد 70 میلیون جفت دستکش از هر نوع است.

این شرکت در آینده نزدیک به تولید انواع کیسه‌های انتقال خون و سایر تجهیزات مشابه پزشکی نیز اقدام خواهد کرد. میزان سرمایه‌گذاری این شرکت 110 میلیارد ریال عنوان شده است و با فعالیت آذرتجهیز طب ارس برای 164 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، اشتغال ایجاد می‌شود.

این کارخانه اولین واحد تولیدی کشور است که در این حجم به تولید دستکش‌های پزشکی اقدام می‌کند و از تکنولوژی روز دنیا بهره می‌برد.

شرکت تعاونی پروفیل یکتا ارس نیز بخشی از نیاز وارداتی کشور به پروفیل‌های آلومنیومی را مرتفع خواهد کرد. این کارخانه با سرمایه‌گذاری 98 میلیارد ریال تاسیس شده است و در صورت تکمیل فازهای تولیدی برای 150 نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

مقاطع صنعتی آلومینیومی بر اساس نیاز کشور و پروفیل‌های اختصاصی و ترمال‌بریک ، بخش اعظم تولیدات این شرکت را به خود اختصاص می‌دهد.
گفتنی است در مراسم افتتاح این کارخانه‌ها، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و برخی از مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا نیز حضور داشتند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند