در دیدار شمخانی با نخست وزیر ارمنستان چه گذشت؟

تجارت نیوز

دبیر شورای عالی امنیت ملی که در چارچوب سفرهای برنامه‌ریزی شده به کشورهای منطقه قفقاز به جمهوری ارمنستان سفر کرده است با نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی با او گفتگو کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در دیدار شمخانی با نخست وزیر ارمنستان چه گذشت؟

به نقل ایسنا، در این دیدار شمخانی با اشاره به روابط روبه توسعه دو کشور، کاهش تنش، حفظ امنیت منطقه‌ای و افزایش همکاری‌های دسته جمعی بدون ایفای نقش و دخالت قدرت‌های خارجی را از فوری ترین نیازهای منطقه برای نیل به  ثبات وپیشرفت ذکر کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تاکید بر ضرورت حل اختلافات موجود میان کشورهای منطقه از طریق گفتگو و اجتناب از خشونت گفت: هرگونه تنش در منطقه، بستر ساز حضور و ایفای نقش کشورهای فرامنطقه‌ای خواهد بود که قطعا نفعی در آن نخواهد بود.

دبیر شورای امنیت ملی کشورمان با ابراز رضایت از سطح مطلوب روابط سیاسی فی مابین، گفت: با توجه به اراده رهبران دو کشور در توسعه همه جانبه مناسبات، سطح همکاری‌های اقتصادی نیز باید به همین میزان بلکه بیشتر افزایش یابد.

شمخانی، اجرای کامل توافقات تهران – ایروان را حائز اهمیت خواند و بر اتمام هر چه سریع‌تر پروژهای مشترک میان دو کشور تاکید کرد.

او فعال سازی ظرفیت‌های فراوان همکاری میان دو کشور را نیازمند اهتمام و توجه ویژه دانست و گفت: عملیاتی شدن این ظرفیت ها، پیوندهای موجود میان دو کشور را مستحکم تر خواهد کرد.

در این دیدار نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه در ایروان، همکاری‌های دو کشور را خوب و رو به پیشرفت دانست.

پاشینیان با اشاره به لزوم توسعه بیش از پیش روابط تهران – ایروان در همه‌ی حوزه‌ها از مشارکت شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های زیرساختی ارمنستان استقبال کرد و اظهار کرد: آماده ارتقاء سطح همکاری‌های همه‌جانبه بر اساس تامین منافع و رفاه ملت‌های ایران و ارمنستان هستیم.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند