اکسکوینو

رد شایعه سرقت اطلاعات دوربین‌های شهری

تجارت نیوز

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با رد هرگونه سرقت اطلاعات از دوربین‌های شهری، از پوشش همه معابر شهر تهران توسط دوربین‌های سطح شهر به صورت زنده خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پوریا علی‌مردانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران از مجموعه کنترل ترافیک شهر تهران ضمن تاکید بر فعالیت دوربین‌های سطح شهر تهران افزود: همه دوربین‌ها به صورت زنده معابر و خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را کامل پوشش می‌دهند.

ایرنا نوشت، وی با اشاره به استقرار ۱۵۰۰ دوربین در سطح شهر تهران گفت: شاید تعدادی از این دوربین‌ها به دلایلی نقص فنی داشته باشند، اما اکثر آنها در سطح شهر تهران فعال هستند و تصاویر به صورت لایو و زنده پوشش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران با بیان اینکه این شرکت کاربرد بررسی وضعیت ترافیک و اختلالات آن را به عهده دارد، ادامه داد: در برخی اخبار اعلام شده بود که اطلاعات و تصاویر حذف و پاک شده که این موضوع تکذیب می‌شود.

وی از پوشش تصاویر سرقت بانک ملی شعبه دانشگاه توسط دوربین‌های شرکت کنترل ترافیک تهران خبر داد و گفت: هر چند این تصاویر از پشت شاخه‌های درخت ضبط شده اما در اختیار مراجع و مسئولان ذی‌ربط قرار گرفته و تصاویر اشاره شده در ساعت ۱۲:۱۰ دقیقه بامداد جمعه ضبط شده است.

علی‌مردانی ضمن رد هرگونه حمله سایبری و هک دوربین‌های سطح شهر تهران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این چند روزه تصاویر دوربین‌ها قطع نشده است. همچنین اطلاعات و دیتاهای گذشته نیز در مجموعه شرکت کنترل ترافیک تهران موجود است که از جمله آن می‌توان به تخلفات رانندگی و… اشاره کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند