تهدید اقتصاد آلمان با رسوایی آلایندگی خودروهای آلمانی

تهدید اقتصاد آلمان با رسوایی آلایندگی خودروهای آلمانی

وزیر دارایی آلمان گفت: در حال حاضر پرونده رسوایی آلایندگی خودروهای آلمانی، خطری جدید برای توسعه اقتصادی این کشور است و ابعاد آن را نمی توان محاسبه کرد.

ولفگنگ شوبل وزیر دارایی آلمان گفت: رسوایی پرونده مرتبط با آلایندگی خودروهای آلمانی خطری برای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا است و درحال حاضر غیر ممکن است که بتوان تاثیر آن را بر روی اقتصاد این کشور سنجید.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که صنعت خودروسازی به عنوان بزرگ‌ترین بخش صادرکننده آلمان محسوب می‌شود و در حدود ۸۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.

شوبل گفت: خطرات مرتبط با اقتصاد آلمان به چگونگی شکل گرفتن برگزیت و آینده سیاست تجاری آمریکا بر می‌گردد؛ ضمن اینکه بحران تقلب در آزمایش سیستم آلایندگی خودروهای آلمانی هم به عنوان خطری جدید برای اقتصاد این کشور تلقی می‌شود.

در همین حال این مقام ارشد آلمانی گفت: بحران موتورهای دیزل می‌تواند چشم‌انداز رشد اقتصادی آلمان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد و تاثیر این رسوایی به عنوان یک خطر برای آینده توسعه اقتصادی این کشور در میان‌مدت تلقی می‌شود.

بر همین اساس در ماه جاری میلادی، سیاستمداران و روسای صنعت خودروسازی آلمان توافق کردند تا نرم‌افزار موتور مربوط به ۵.۳ میلیون خودرو آلمانی را بازبینی کنند تا به کاهش آلایندگی و بازگشت اعتبار به این صنعت کمک کند.

این در حالی است که رگولاتورهای اروپایی از گروه خودروسازی آلمان تحقیقاتی را به عمل آورده‌اند و ممکن است که جریمه‌های سنگینی در انتظار شرکت‌های خودروسازی آلمانی باشد.

بر همین اساس، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان از شرکت‌های خودروساز این کشور که در آزمایش آلایندگی نیتروژن تلقب کرده‌اند خواست تا به بازگشت اعتماد عمومی در بخش خودروهای دیزل کمک کنند و تصریح کرد، اگر در شرف رسیدن به اهداف حفاظت از تغییرات اقلیمی هستیم به دیزل نیاز داریم.

بر پایه این گزارش، رسوایی پرونده خودروهای آلاینده آلمانی برای اولین بار در آمریکا در سال گذشته میلادی از طریق خودروهای فولکس واگن فاش شد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند