ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

رشد قیمت ۴ محصول ایران خودرو در بازار + جدول قیمت

خودرو

ایران خودرویی‌ها نیمه آبان ۱۴۰۰ را با رشد اندک قیمت در بازار آغاز کردند تا به این طریق همراستایی در بازار دلار را حفظ کرده باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند پیش گرفته در بازار امروز در حالی در بازار پرتیراژهای ایران خودرو رقم خورد، ایران خودرویی ها هفته گذشته را نیز با رشد قیمت به پایان رسانده بودند. از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز شاهد تداوم رشد قیمت دلار در بازار نیز بوده ایم روندی که بر بازار خودرو نیز اثرگذاشت و موجب شد تا شاهد افزایش قیمت برخی از محصولات ایران خودرو در بازار باشیم.

به گفته فعالان بازار خودرو، نوسانات نرخ دلار این روزها به راحتی بازار خودروها را به کنترل خود درآورده است و قیمت خودرو هم جهت با نرخ دلار در بازار تغییر می کند. از سوی دیگر عرضه و تقاضا در بازار نیز بسیار محدود شده و این امر موجب نیز بر روند بازار خودرو اثرگذار بوده است.

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار
از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7 » و « سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

با این شرایط می توان گفت در میان خانواده ۲۰۶ امروز «پژو ۲۰۶ صندوقدار» و « پژو ۲۰۶ تیپ ۵» امروز با افزایش یک میلیون تومانی هر دو با قیمت ۲۹۵ تومانی در بازار قیمت گذاری شدند. اما امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» بدون تغییر و با قیمت ۲۵۰ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

از سوی دیگر قیمت «سورن پلاس» هم امروز رشد یک میلیونی داشت و قیمت آن در بازار به ۳۲۱ میلیون تومان رسید، اما «سمند LX با موتورEF7 » امروز بدون تغییر در بازار ۲۷۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد. «رانا پلاس» هم امروز رشد یک میلیونی داشت و در بازار ۲۷۸ میلیون تومان قیمت گذاری خورد.

از سوی دیگر امروز «دنا معمولی» نیز بدون تغییر در بازار با قیمت ۳۳۲ میلیون تومان معامله شد. «دنا پلاس توربو اتوماتیک» هم تغییر قیمت نداشت و ۴۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

ایران 15

منبع: اقتصادنیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند