رشد ۳.۱ درصدی بازگشت ارز حاصل از صادرات در دی‌ماه

رشد ۳.۱ درصدی بازگشت ارز حاصل از صادرات در دی‌ماه

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میزان صادرات غیرنفتی مشمول رفع تعهدات ارزی تا پایان شهریورماه سال جاری ۶۵٫۷ میلیارد یورو برآورد شده که با احتساب حداکثر زمان ایفای تعهدات ارزی، میزان تعهدات ارزی صادرکنندگان تا پایان دی ‎ماه سال جاری ۵۹٫۹ میلیارد یورو است.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید زادبوم تعداد صادرکنندگان مشمول رفع تعهدات ارزی را ۲۳۱۱۸ صادرکننده اعلام کرد و اظهار داشت: این تعداد نسبت به مردادماه سال جاری با افزایش ۵۰۹ صادرکننده از رشدی معادل ۲٫۳درصد برخوردار بوده است.

وی افزود: تعداد صادرکنندگان در شهریورماه بیشترین رشد را در شش ماهه اول سال جاری داشته و از رشد یک درصدی فروردین به رشد ۲٫۳درصدی رسیده است.

مسئول کمیته اقدام ارزی میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات از ۲۱ فروردین ۹۷ تا ۳۰ دی ۹۹ را ۴۱٫۳ میلیارد یورو اعلام کرد که با افزایش ۱٫۲ میلیارد یورو نسبت به ماه قبل نشان‌دهندۀ رشدی معادل ۳٫۱ درصد است.

زادبوم افزایش میزان ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان را ناشی از اجرایی شدن مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دانست و اظهار امیدواری کرد با ابلاغ دستورالعمل تکمیلی و اجرایی مصوبه مذکور، شرایط برای ایفای تعهدات صادرکنندگان، تسهیل شود.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند