کد خبر: 127351

رشد ۵۶درصدی فروش میعانات گازی

بر اساس آمار گمرک در سال۹۵ ، میعانات گازی بیش از ۵۶ درصد رشد داشته است این در حالی است که صادرات سایر کالاها حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. بررسی آمارهای منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان میدهد، در کل سال۱۳۹۵، بیش از ۴۳ میلیارد دلار صادرات انواع کالا صورت گرفته که این

سرویس گزیده‌ها -

بر اساس آمار گمرک در سال۹۵ ، میعانات گازی بیش از ۵۶ درصد رشد داشته است این در حالی است که صادرات سایر کالاها حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

بررسی آمارهای منتشر شده از سوی گمرک ایران نشان میدهد، در کل سال۱۳۹۵، بیش از ۴۳ میلیارد دلار صادرات انواع کالا صورت گرفته که این رقم نسبت به کل سال ۹۴ با رشد ۳٫۵ درصدی همراه بوده است.

این درحالی است که صادرات غیر نفتی کشور از دو دسته کلی پتروشیمی، میعانات گازی، گاز طبیعی و سایر کالاها تشکیل شده است.

در این بین صادرات میعانات گازی با رقم ۷٫۳ میلیارد دلاری با رشد چشم گیر ۵۶ درصدی نسبت به سال ۹۴ رو به رو شده است.

گفتنی است، صادرات محصولات پتروشیمی با رقم ۱۴ میلیارد دلار با رشد ۹٫۲درصدی و گاز طبیعی با کاهش ۲٫۸ درصدی رو به رو بوده است.

به گزارش تسنیم،همچنین در قسمت سایر کالاها که نشان دهنده صادرات غیر نفتی واقعی کشور می باشد با رقم ۲۰ میلیارد دلار نسبت به سال ۹۴ با کاهش منفی ۱۰ درصدی همراه شده است. در سال ۹۴ صادرات سایر کالاها که شامل محصولات کشاورزی، صنعتی و خدماتی می‌باشد حدود ۲۲ میلیارد دلار بوده است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0.86)
613300
52,000
سکه امامی (%0.43)
1509000
65,000
دلار (%1.35)
4494
600
یورو (%0.59)
5605
330
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.