رضا ضراب: جاسوس ایران یا ترکیه نیستم/ اتهام به من با هدف کمک به شرکت‌های خارجی

رضا ضراب تاجر ایرانی با تابعیت ترک و یکی از متهمان فساد اقتصادی اخیر ترکیه گفت: من جاسوس ایران یا ترکیه نیستم و تحقیقات از من برای کمک به شرکت‌های خارجی انجام‌دهنده مبادلات طلای ایران و ترکیه است. –  رضا ضراب متهم اصلی پرونده فساد بزرگ در ترکیه گفت: تحقیقات در مورد وی با هدف

رضا ضراب تاجر ایرانی با تابعیت ترک و یکی از متهمان فساد اقتصادی اخیر ترکیه گفت: من جاسوس ایران یا ترکیه نیستم و تحقیقات از من برای کمک به شرکت‌های خارجی انجام‌دهنده مبادلات طلای ایران و ترکیه است. –

 رضا ضراب متهم اصلی پرونده فساد بزرگ در ترکیه گفت: تحقیقات در مورد وی با هدف کمک به دیگر شرکت‌های خارجی اداره‌کننده تجارت طلا میان ایران و ترکیه صورت می‌گیرد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای هابر افزود: تعدادی شرکت دیگر وجود داشتند که مبادلات طلای ایران و ترکیه را انجام می‌دادند اما در تحقیقات این پرونده، فعالیت آنها نادیده گرفته شده است؛ آیا این اقدام معنادار نیست؟

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات 17 دسامبر در مورد فساد اقتصادی به منافع ترکیه بیش از وی خسارت زده است.

ضراب اضافه کرد: من برای این مبادلات طلا، 25 میلیارد لیره ترکیه مالیات پرداخت کرده‌ام.

این تاجر ایرانی توضیح داد: من جاسوس ایران یا ترکیه نیستم. من یک تاجر هستم که به اقتصاد ترکیه کمک کرده است. من واقعا تعجب می‌کنم که چرا این اتهامات به من زده شده است.

ضراب که به ایجاد حلقه‌ای برای پرداخت رشوه به مقامات ترک برای کمک به فروش طلا به ایران از طریق بانک دولتی "هالک بانک" متهم است، یکی از متهمان اصلی تحقیقات فساد اقتصادی اخیر در ترکیه محسوب می‌شود.

وی با تکذیب این اتهام که وزیر سابق اتحادیه اروپای ترکیه با دریافت رشوه، برای پدر وی ویزای ایتالیا تهیه کرده است، توضیح داد که هیچ دادخواستی علیه پدرش از طرف هیچ کشور اتحادیه اروپا وجود ندارد.

وی در مصاحبه‌ای جداگانه با روزنامه دیلی صباح گفت: زمانی‌که 20 فیلمبردار به همراه پلیس در صبح روز 17 دسامبر به اتاق خوابش وارد شدند، وی متوجه انجام یک «عملیات ضربت» شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند